Кістяний наконечник з біблійної битви у рідному місті Голіафа «розповів» вченим про події 2800-річної давнини

Артефакт знайшли у 2019 році і з тих пір вивчали…

В залишках стародавнього міста Ґат, відомого також як Телль-ес-Сафі, археологи знайшли дивовижний артефакт, який проливає світло на біблійну історію та розвіює таємниці минулого. Як пише видання Live Science, у 2019 році команда дослідників знайшла кістяний наконечник стріли в руїнах вулиці нижнього міста, що знаходиться на території сучасного Ізраїлю.

Археологічне дослідження артефакту «розповідає» про останні дні Ґату, коли місто стояло перед нападом Хазаїла, царя Араму. Згідно з єврейською Біблією, цей цар завоював Ґат перед походом на Єрусалим, ставши загрозою для оборони міста. Масове руйнування, відображене в археологічних розкопках, відбулося наприкінці дев’ятого століття до нашої ери, у часи, коли Ґат був домом Голіафа, великого воїна, вбитого царем Давидом.

Відкриття кістяного наконечника стріли свідчить про відчайдушну боротьбу за виживання міста. Пошкодження на кінчику наконечника говорять про те, що він влучив у ціль, ймовірно, ворогів, які загрожували місту. Було знайдено також докази того, що в Ґаті функціонувала майстерня, де виготовлялися кістяні наконечники стріл.

Дослідження цього артефакту надає нові інсайти в події, що сталися понад 2800 років тому, і дає нам можливість краще зрозуміти та відчути життя та боротьбу стародавніх цивілізацій.

Читай також:

Фото: археологічний проект Tell es-Safi/Gath

Наш синьо-жовтий стяг – це втілення вікової боротьби українського народу за незалежність, свідчення нашого незламного духу та маяк надії. 
Скіфи, загадкова та войовнича цивілізація, що панувала тисячі років тому, досі зберігають безліч нерозгаданих таємниць.
Скіфи – таємничий та войовничий народ, що здавна населяв українські степи і вважається одними з наших предків.
03072025
Події на світовому ринку знову вплинули на наш гаманець.  
03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...