Вчені з університету RMIT в Австралії розробили інноваційний спосіб підвищення міцності бетону на 30% за допомогою звичайної кухонної залишкової продукції – відпрацьованої кавової гущі. Як пише видання iflscience, замінюючи частину піску цими відходами, вчені не лише зробили будівельні матеріали ефективнішими, але й вирішили проблему накопичення великої кількості кавових відходів, що викидаються, і сприяють утворенню метану на звалищах.
Команда вчених використала піроліз – процес нагрівання органічних матеріалів без доступу кисню – для перетворення кавової гущі на біовугілля. Це біовугілля потім додавали до бетону як заміну піску в різних концентраціях. Результати показали, що суміш із 15% біовугілля при 350°C підвищила міцність бетону на стиск на 29,3%.
Крім великого потенціалу для створення екологічно чистих будівельних матеріалів, цей підхід дозволяє ефективно використовувати кавові відходи, які щороку у світі виробляються близько 60 мільйонів тонн. Відпрацьована кава може отримати «другий шанс» на життя, а також допомагати зменшити тиск на дефіцит піску, який стає все більш проблематичним ресурсом.
Провідний автор дослідження, доктор Раджив Ройчанд, зазначив, що декілька організацій, які займаються утилізацією органічних відходів, вже виявили інтерес до цієї розробки і залучили вчених до майбутніх інфраструктурних проектів з використанням піролізованих органічних відходів.
Результати цього дослідження мають важливе значення для будівельної галузі, пропонуючи інноваційний шлях використання відходів і відкриваючи можливості для створення екологічно чистих будівельних матеріалів в майбутньому.
Читай також: