Диваки з глибин: ТОП-5 найдивніших мешканців жолоба Кермадек у Тихому океані

Дослідники знайшли рибу, яка плаває вниз головою…

Один із найглибших океанських жолобів на Землі – Кермадек у південній частині Тихого океану. Там на глибині від 6 до 11 тисяч метрів мешкають рідкісні морські істоти і нова підводна експедиція опублікувала приголомшливі фотографії цих диваків з глибин океану. Про це пише livescience.  

Серед найбільш вражаючих зображень, які команда дослідників з Китаю та Нової Зеландії зробила під час місії в листопаді 2022 року, була фотографія червоної морської вудилки (Gigantactis), яка плаває вниз головою, а її приманка ширяє біля морського дна. 

«Ми бачили дуже різноманітних мешканців морського дна навіть на великих глибинах і виявили дивні й рідкісні організми, такі як перевернута риба-вудилка» - розповів морський біолог з Національного інституту дослідження води та атмосфери (NIWA) у Новій Зеландії Даніель Ледук, який брав участь у попередньому зануренні в жолобі Кермадек.

Крім того, учасникам експедиції вдалося сфотографувати й інших дивних мешканців жолоба Кермадек:

Рідкісна глибоководна морська зірка (Hymenaster), яку вперше виявили у 1950-х роках, яку досі ніхто не бачив.

Морські зірки, анемони, невеликі корали та губки зробили цю самотню скелю на глибині 6 тисяч 124 метрах своїм домом.

Глибоководні риби харчуються трупом великої сонячної риби, яка затонула з поверхні води.

Великий куск довжиною метр, помічений на глибині 6 тисяч 500 метрах нижче рівня моря.

«Ця надзвичайна підводна технологія занурення дала нам привілей вивчати частини океану способами, які ми зазвичай не маємо, — сказала морський біолог з NIWA Карін Шнабель – Підручники та малюнки не зрівняються з відчуттям, як світло зникає, коли ви залишаєте поверхню океану, або бачите глибоке морське дно своїми очима».

Кілька океанських диваків, таких як морська зірка Hymenaster, вважаються раніше виявденими датською глибоководною експедицією Galathea на початку 1950-х років. Але деякі з дивних морських істот можуть бути новими для науки, каже Шнабель. 

Читайте також:

фото: HOV Fendouzhe, IDSSE