Археологи розкопали 3000-річне поховання жінки з пухлиною яєчників, у якій виросли зуби

Крім того, в могилі виявили й «цілющий» предмет, яким ймовірно її лікували…

Рідкісну пухлину з зубами виявили ​​в похованні у Єгипті. Унікальна археологічна знахідка розкрила дивовижний випадок тератоми — рідкісної пухлини, яка містить в собі зуби. Дослідники, працюючи на кладовищі періоду Нового царства в місті Амарна, виявили скелет молодої жінки, що померла понад три тисячі років тому, із пухлиною яєчника, що містила два зуби.

Тератома — це рідкісний тип пухлини, яка може містити різні види тканин, включаючи волосся, м’язи, кістки і, як у цьому випадку, зуби. За словами клініки Клівленда, тератоми можуть бути як доброякісними, так і злоякісними, а їх лікування включає видалення пухлини.

Дослідники, включаючи біоархеолога Гретхен Даббс з Університету Південного Іллінойсу Карбондейл, опублікували свої відкриття в Міжнародному журналі палеопатології, пише видання livescience. Це стало п'ятим археологічним випадком тератоми, але першим у Єгипті. Раніше знаходили лише чотири подібні випадки — три в Європі та один у Перу.

Жінку віком від 18 до 21 року, яка, ймовірно, була дружиною і працювала в різних сферах, поховали з релігійними артефактами, включаючи перстень з образом божества Беса, пов'язаного з народженням та родючістю. Дослідники припускають, що жінка, ймовірно, використовувала цей «магічно-медичний» предмет для захисту від болю та інших симптомів, пов'язаних із пухлиною.

Це відкриття не тільки розширює наше розуміння про наслідки тератом у стародавніх часах, але і дає новий вигляд на релігійні практики того часу, де вірили в цілющу силу об'єктів.

Читай також:

Фото: M. Wetzel/Amarna Project

Одного разу в Ірландії до багатого фермера прийшли жебраки…
Фантастично довге життя без старіння для людства поки лише мрія…
Найвідоміший будинок в Атлантик-Сіті зовсім не хмарочос, а звичайна двоповерхівка…
У 2017 році в Лондоні відбулася масштабна виставка «Скіфи: воїни стародавнього Сибіру» у стінах Британського музею...
У 1886 році було вирішено перевести мумію фараона Рамзеса ІІ із Долини Царів до Національного музею старожитностей у Каїрі, але все сталося не так, як гадалося…