ПЗРК (портативні зенітно-ракетні комплекси) мають високу важливість у сучасній війні. Вони дозволяють солдатам на полі бою завдавати ударів по повітряним цілям, таким як ворожі літаки, гелікоптери та безпілотники. ПЗРК забезпечують високу мобільність та маневреність військ та можуть бути оперативно переміщені на різні ділянки фронту, що дозволяє посилювати захист там, де це найбільш критично.
За півтора роки повномасштабної війни українські бійці зенітно-ракетного підрозділу набули колосального досвіду використання різних видів ПЗРК. Зокрема, дивізіон бригади Едельвейс знищив 8 ворожих літаків Су-34 та Су-25, 6 гелікоптерів та 44 безпілотники. Пілоти противника не ризикують вже залітати туди, де стоять українські ПЗРК.
«Відділення, перебуваючи на бойовій позиції, вже має ракету і самостійно приймає рішення – зможе цей комплекс працювати по повітряній цілі, чи ні, - каже командир зенітно-ракетної батареї з позивним «Камінь». – Наприклад, деякі комплекси працюють в інфра-червоному режимі, реагують на тепло. А інші комплекси, такі як Стінгер, працюють у двох режимах – і на тепло, і на фото-контраст. Ворожа авіація планує свої польоти так, щоб залишатися поза зоною ураження наших комплексів. Але в кріслах пілотах сидять люди, які можуть ухвалювати неправильні рішення, а ми чекаємо, коли вони помиляться».
Як оператори ПЗРК захищають українське небо – дивись у відео:
Читайте також: