Московське СІЗО Лефортово: чому командирів «Азов» туди перевели, і що розповідають про в'язницю колишні в'язні

Гроші

Вже понад місяць захисники Маріуполя перебувають у російському полоні...

Вже понад місяць захисники Маріуполя перебувають у російському полоні на окупованому Донбасі. Досі на найвищому рівні ведуться перемовини щодо їхнього звільнення. За повідомленнями російських ЗМІ, командирів полку «Азов» утримують окремо – у московському СІЗО Лефортово.

«Факт переведення в СІЗО столиці може свідчити про те, що стосовно керівників полку «Азов» слідчі дії ведуться або у провадженні ФСБ, або веде слідчий комітет», - вважає незалежний адвокат Микола Полозов.

Лефортово – це в'язниця найсуворіша в рф, насамперед за умовами утримання, обмеження можливості комунікацій із зовнішнім світом. У 30-ті тут закінчили свої дні: маршал Василь Блюхер, прем'єр-міністр Латвії Хуго Целміньш. Пізніше в камерах цього СІЗО були Олександр Солженіцин, Валерія Новодворська, молодший син Йосипа Сталіна Василь. Свого часу в Лефортово опинився і письменник Едуард Лимонов. Ось що він згадує про проведений там час:

«У місці, де сходяться всі три частини літери «К», знаходиться великий пульт. Сиділи ми по двоє, троє у кам'яних мішках-пеналах, сусідів нам міняли раз на кілька місяців. Коли виводили, то стражники видавали тріскаючі звуки, стискаючи в руці металевий кругляш із мембранною, – попереджали «Ведемо державного злочинця». По дорозі були дерев'яні комори-мішки, в які у разі появи зустрічного зека нас ховали».

Подробиці – у відео:

Читайте також:

08072025
У водах Чорного моря дедалі частіше фіксують небажаного гостя – отруйного сріблястого тетраодона, або рибу-фугу (Lagocephalus sceleratus). 
В епоху Середньовіччя жінкам у Європі відводилася роль переважно за спиною чоловіка, народжуючи спадкоємців. Але на Русі, у Києві, князівни були винятком 
На Вінниччині, серед мальовничих краєвидів, ховається велична таємниця минулого – Немирівське городище. 
У 2019 році на Кропивниччині, під час розкопок одного з найдавніших скіфських курганів – так званої Литої могили, команда скіфолога Юрія Болтрика зробила відкриття, що змусило дослідників затамувати подих.