Доки більшість населення України не квапиться робити щеплення від коронавірусу, вакцини, що лежать на складах МОЗ, втрачають свій строк придатності. Більше 400 тисяч доз по всій країні вже прострочені і їх не можна просто так злити в каналізацію. Прострочена вакцина, утилізована не за правилами, може створити епідеміологічну загрозу.
Займаються утилізацією спеціальні компанії, які попередньо мають виграти державний тендер. Таких в Україні безліч, проте досі жодна вакцина ще не була утилізована. За підрахунками експертів, на знешкодження прострочених препаратів з бюджету піде близько 1 мільйона гривень.
До цього необхідно також додати ціну самої закупленої вакцини. Якщо дози AstraZeneca Україна отримала як гуманітарну допомогу, то Pfizer, що лежить на складах з весни 2020 року, держава закупала за 19 мільйонів гривень.
Чому прострочені вакцини досі не утилізовані? Де та за яких умов зберігаються препарати від ковіду? Більше про утилізацію вакцин – дивись у сюжеті програми «Гроші» просто зараз:
Loading...
Дивись також:
- Кілер для міністра: чому намагалися вбити Романа Лещенка
- Ректор-будівельник: чому територію НАУ планують забудувати житловими комплексами
- Конфіскували автопарк на мільйони євро: українські шахраї відповідальні за міжнародну аферу
Більше сюжетів – у проєкті телеканалу 2+2 «Гроші», щопонеділка, о 19:30. Не пропусти!