У НАТО вже зараз шукають способи захисту України від російської агресії у тривалій перспективі. Як сказав Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв'ю виданню The Wall Street Journal, «росія має зрозуміти сьогодні, що Україна отримала гарантії безпеки і їхня дія швидко не закінчиться».
Члени Альянсу та весь цивілізований світ розуміють, що кремлівський план «на виснаження» має зазнати фіаско. До вступу України до НАТО розглядається так звана ізраїльська модель. Цей спосіб співпраці передбачає стабільне постачання озброєння.
Ізраїль не є членом НАТО, а отже, Альянс не може вступитись за цю країну у збройних конфліктах. Але Єрусалим є надійним союзником США на Близькому Сході, тому Ізраїль стабільно отримує військову допомогу від Америки з урахуванням домовленостей десятирічних угод. Таку саму модель відносин і з Україною пропонують і в НАТО.
«Угода має мати обов'язкову силу, щоб викликати довіру, інакше росія не сприйме її всерйоз», - сказав в інтерв'ю The Wall Street Journal колишній керівник відділу політичного планування НАТО Фабріс Потьє.
Про багаторічний план України з Альянсом заявляла напередодні посол країни в НАТО Наталія Галібаренко. За її словами, на майбутньому саміті у Вільнюсі в липні 2023 року Київ запропонує два пакети співпраці:
«Йдеться про допомогу ЗСУ і так само йдеться про велике збільшення фінансування існуючого зараз комплексного пакета допомоги. Ми говоримо про те, щоб перетворити, наприклад, чинну Комісію Україна-НАТО на Раду Україна-НАТО, яка дозволить нам приймати деякі рішення та обговорювати певні рішення разом із членами Альянсу, а не окремо».
Подробиці – у сюжеті:
Читайте також: