Після початку російського військового вторгнення в Україну в 2022 році сукупні витрати на оборону по всьому світу стрімко зросли, досягнувши рекордних 2 трильйонів 240 мільярдів доларів. Ця тенденція зростання продовжується, і вона викликає гостру реакцію в різних країнах, оскільки багато хто з них відчуває нестабільність і бояться локальних загроз, включаючи потенційні загрози з боку ядерних та терористичних держав.
Найбільш суттєве зростання рівня військових витрат спостерігається у Європі. Це пояснюється географічним розташуванням країн та їх близьким сусідством із росією. Наприклад, уряди Литви, Естонії та Латвії висловили готовність витрачати на оборону до 3% свого ВВП. Польща планує виділити 5% свого ВВП на оборону.
Слід зазначити, що більшість держав Європи прагнуть наблизитися до позначки 2% ВВП на оборону, як було домовлено в НАТО ще 2014 року після анексії Криму росією та посилень російської агресії.
Однак зараз потрібно ще більше зусиль від членів НАТО, і 2% стали швидше мінімумом, ніж максимумом. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на необхідності збільшення вкладів у НАТО для забезпечення колективної безпеки.
Важливо відзначити, що зростання військових бюджетів також спостерігається у Сполучених Штатах та Китаї. США планують виділити 880 мільярдів доларів на військові потреби, що на 33 мільярди більше, ніж минулого року. Китай також збільшив свій оборонний бюджет на 7,2%, досягнувши 210 мільярдів доларів.
Подробиці – у сюжеті:
Читай також:
- Загіпнотизований «танцем» риб єгипетський дайвер, не помітив, як до нього підпливла найбільша акула світу ВІДЕО
- Нова альтернатива Віагрі: отрута смертоносного павука може вилікувати еректильну дисфункцію
- Вогонь, ракети і українські залізничники: машиністи під обстрілами вивозили пальне із палаючої нафтобази