24 лютого 2022 року розділило життя багатьох українців на «до» та «після». У перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну здавалося, що ворог лізе з усіх щілин та протистояти «другій армії світу» просто неможливо. Але українським захисникам не тільки вдалося відбити атаки ворога, а й відвоювати більшу частину захоплених ним територій. Але до 24 лютого 2023 року, річниці вторгнення, путіну життєво-важливо показати суттєві результати своєму народові.
«У росіян залишилося імперське структурування реальності, коли потрібно було, наприклад, до дня народження царя щось таке зробити, щоб порадувати государя. Ця традиція залишилася в радянського народу населення. Путін є для росіян уособленням царя-батюшки, і ця імперскість вимагає певної крові для її підтримки», - каже психолог Ольга Виходцева.
Пропаганда росії просто кричить про те, що до 24 лютого 2023 року вони то почнуть новий наступ, то знову візьмуть Київ за три дні, а то й зовсім закінчать війну. Ось тільки це розраховано на внутрішнього споживача. А ось чого справді варто побоюватися українцям напередодні річниці початку повномасштабної війни росії проти України, так це масованих ракетних обстрілів.
«Для нового повномасштабного наступу у росії не вистачить сил, техніки, ефекту несподіванки та багатьох інших факторів, щоб провести удар якісно. А от ракетних ударів від росії варто очікувати у період з 23 по 26 лютого. Вони планують це масово, комбіновано, із використанням ракет будь-якого типу, які можуть перелетіти через кордон», - вважає військовий експерт Андрій Швачко.
Ось тільки, на думку психологів, українців уже не можна залякати ракетними обстрілами, бо за рік повномасштабної війни народ вже втомився боятися прильотів. Кремлівська агресія викликає у людей лише роздратування та ненависть.
«Росіяни дуже хотіли б, щоб в українців трапилася паніка. Тому що людина в панці повністю беззахисна: вона не може за себе постояти, прийняти правильне рішення, готова бігти і затоптати свого ближнього. Навіщо росіянам потрібна паніка українців? Так легше можна буде зім'яти армію та опір громадянського населення», - каже психолог Ольга Виходцева.
Подробиці – у сюжеті:
Читайте також: