Весь ядерний матеріал, збагачений ураном, що зберігався на майданчиках Харківського фізико-технічного інституту, Україна перестала передавати росії у 2012 році. В обмін на позбавлення ядерного статусу, Україна отримала гарантії безпеки та виключення будь-яких форм агресії від найбільших ядерних держав світу. Але 24 лютого 2022 року стало зрозуміло, що ці гарантії не працюють.
Тільки на території фізико-технічного інституту в Харкові, де досі розташована унікальна ядерна установка – джерело нейтронів, було понад сто влучень.
«Лише у стіну будівлі сім ракет вдарило, – розповів генеральний директор ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут» Микола Шульга. – А в дах така кількість мін потрапила, що я зараз навіть не порахую точно. Ну, близько десяти, напевно».
Але найстрашніше, що росія добре розуміє, куди вона б'є і до яких наслідків це може призвести. Бо чудово знає, що на цій території є радіоактивне паливо і варварські дії російської армії можуть призвести до страшної катастрофи.
У разі вибуху на території Харківського фізико-технічного інституту у зоні поразки опиниться 14 населених пунктів. А з огляду на те, що від Харкова до російського кордону всього 40 км, то до зони ураження потрапляє і російська Білгородська область. Однак це зовсім не хвилює російську владу.
Подробиці – у сюжеті:
Читайте також:
- «Ізраїльська модель»: який захист від росії у тривалій перспективі хоче НАТО та ЄС запропонувати Україні?
- Короткий шлях до Європи: Китай та країни Центральної Азії будуватимуть залізницю в об'їзд росії
- Хлопчик Саша з кліпу Imagine Dragons з мамою та дідусем самі відбудовують зруйноване росіянами житло