ДЖЕДАІ дізнались, як працюють індійські перевізники

ДЖЕДАІ

Індійські перевізники мають багато спільного з українськими колегами.

Викликав таксі, а поїхав на рикші. Викликав і не знайшов автомобіль. Або ж заплатив удесятеро більше. Якщо ви в Індії, то такі ситуації буденні.

Індійське таксі дуже схоже на українське. Є державні, є приватні машини, і так само як у нас, безліч охочих підзаробити на своєму автомобілі без жодних ліцензій і «шашечок».

ДЖЕДАІ вирішили протестити усі варіанти. Від розкішних машин до найдешевшого виду пересування − триколісних тук-туків.

В елітному таксі є абсолютно усе. Шкіряний салон, підлокітники, кондиціонер все аби комфортно пересуватися Індією, але важлива ціна. За 9 км треба заплатити 1000 рупій, а це близько 14 доларів.

Вже за кілька хвилин натрапляємо на чоловіка, який люб’язно пропонує куди меншу ціну. Після тривалих дебатів домовляємося за вартість нашої поїздки. Ті самі 9 кілометрів нам обходяться майже втричі дешевше – 350 рупій. 4,8$

В Індії викликати таксі можна і через мобільний додаток.

Тут на нас чекав іще один сюрприз. Тільки ми вийшли з готелю, як у нас зник інтернет і знайти машину ми просто не змогли. Хоча гроші за поїздку − списали. 9км 200 рупій – 2.78$.

Не встигли ми оплакати втрачені гроші, як нас оточили рікши. Після тривалих торгів домовляємося доїхати до місця призначення за 100 рупій – 1,4$

Рікши – один з найпопулярніших видів транспорту в Індії. Їх тут просто незлічити.

Я заробляю близько 10000 тисяч рупій на місяць − 140$. Треба мати декілька рікш аби нормально заробляти. Ми намагаємося торгуватися, бо кожна поїздка для нас це наші гроші.

Джахар, власник рікши

Сідаючи в таку рікшу, ви повинні розуміти, що про будь-яку безпеку тут можна забути. Водій їде взагалі невідомо як. Без поворотників, а бокові дзеркала взагалі знаходяться в середині машини. Що він бачить, куди він повертає невідомо.

А ще пам’ятайте головне індійське правило − завжди несамовито торгуйтеся. Бо для індійських таксистів ви лише наївний турист, з якого треба збити кругленьку суму.

12052025
Друзі, травень у розпалі, але погода, схоже, вирішила пограти з нами в «тепло-холодно».
Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.