Як учасникам АТО отримати путівку на санаторно-курортне лікування

Дембель

Держава щорічно виділяє досить велику суму грошей на санаторно-курортне лікування та реабілітацію для демобілізованих, але чому далеко не всі бійці поінформовані про такі можливості та користуються ними? 

Згідно з законом, демобілізовані учасники АТО раз на рік мають право на безкоштовне санаторно-курортне лікування протягом 18-21 днів та на два тижні психологічної реабіліації. Але чому вони так і не отримують такі необхідні путівки та інколи навіть не здогадуються про наявність у них таких можливостей? Чому ніхто не інформує захисників про їхні права та пільги?

"У мене контузія, вісімдесят відсотків непрацездатності. Не чую, не бачу на ліву сторону, так само на руку і ногу, тобто, зліва повністю. Дуже багато всього, а я не знаю, куди звертатися", – розповідає В'ячеслав Сердюк. Після боїв під Іловайськом та полонучоловік потребуєтривалого відновлення. Але отримати путівку до санаторію не може – заяву не приймають без документів, але

Соціальний проект Дембель на 2+2 вирішив розібратися, які саме документи потрібно пред'явити у відділі соцзахисту для отримання путівок. Отже, щоб отримати направлення на санаторно-курортне лікування, до заяви боєць повинен надати ще:

1. Копію паспорта.

2. Копію посвідчення учасника бойових дій.

3. Копію довідки про безпосередню участь у АТО.

4. Довідку від лікаря, за якою визначається профіль санаторію, що буде приймати бійця.

Учасники АТО також мають право на психологічну реабілітацію. В Україні її надають 13 санаторіїв, щоб потрапити до одного з них, необхідно подати такі документи:

1. Копію паспорта.

2. Копію посвідчення учасника бойових дій.

3. Копію довідки про безпосередню участь у АТО.

У цьому випадку довідка від лікаря не потрібна.

Як обрати санаторій, де знайти всю необхідну інформацію, підкаже програма Дембель на 2+2. Нові сюжети дивіться щонеділі о 15:00.

Новини

Всі новини
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Дивитись більше