Епідемія вірусних хвороб на фронті - вигадка лікарів чи справжня загроза?

Дембель

Окрім травм під час бойових дій на бійців передової чекає ще одна загроза – вірусні захворювання, такі як гепатит С, що наразі стали однією з серйозних проблем не тільки для військових, а й для усіх українців.

"Перевірок не було, погрузили в автобус і повезли", – саме так кажуть про перші хвилі мобілізації бійці, яких відправляли у зону АТО без медогляду та перевірки на вірусні захворювання, у тому числі на гепатит С, від якого зараз страждає велика кількість демобілізованих та тих, хто залишився на фронті.

"Проходження обстежень визначається Наказом Міністра оборони України № 402. У цьому наказі не передбачено обстеження на гепатити В, С та ВІЛ", – коментує ситуацію Сергій Литовко, начальник Центрального санітарно-епідеміологічного управління МО України, і додає, що жодної загрози ці хвороби для оточуючих не представляють, до того ж, ніякої епідемії гепатиту С немає.

Лікарі-інфекціоністи заперечують, стверджуючи, що у 2017 році на Україну чекає велика хвиля загострення цих захворювань.

Микола Жуков – демобілізований боєць 72-ї бригади, який повернувся з АТО та виявив у себе гепатит С. Наразі чоловік потребує вартісного лікування і мав би отримувати допомогу від держави, але про те, як її отримати, ніхто не знає.

"В госпіталях вони: "Вибачте, нам лікувати нема чим, телефонуйте волонтерам, вони там допоможуть". Вони кажуть, що є державна програма, але ніхто не знає, де вона, я не знаю, куди звертатись", – на власному досвіді переконався Михайло.

У кожній області є медичний осередок, який спеціалізується на лікуванні вірусних захворювань за державною програмою. Щоб отримати таке лікування, потрібно:

1. Звернутися до центру за місцем прописки.

2. Написати заяву на ім'я головного лікаря з проханням внести вас у програму.

А найголовніше, на чому наголошують лікарі, це самостійно робити тестування на гепатит перед входом у зону АТО та виходом із неї.

Як бійцям вберегтися від вірусних захворювань на фронті, дивіться детальніше у програмі Дембель на 2+2. Нові випуски щонеділі о 15:00.

Loading...

Усі ми знаємо штаб-квартиру ООН як невід'ємну частину пейзажу Нью-Йорка. Але чи замислювалися ви колись, чому саме це місто стало домом для найважливішої міжнародної організації світу?
12072025
Археологи зробили неймовірне відкриття, яке сколихнуло світ історії та мисливців за скарбами.
Вони не схожі на величезні військові субмарини, які ми звикли бачити у фільмах. 
12072025
Уявіть: не безкінечне розширення, не повільне згасання зірок у холодному космосі, а грандіозне стиснення у зворотному напрямку — аж до тієї самої точки, з якої усе почалося...
Історія, що вражає своїм зухвальством та абсурдністю, розгортається навколо першого в історії України пірата.
Здалеку їхній прапор може нагадувати веселого Роджера, але замість черепа та кісток на ньому красуються тризуб і посох.