Експеримент: наскільки столиця пристосована до потреб ветерана АТО на візку

Дембель

Наскільки столиця України пристосована до потреб ветеранів АТО, які повертаються додому неповносправними, перевіряла у черговому соціальному експерименті програма Дембель на 2+2.

Чи не найбільше бійці бояться повернутися з війни без кінцівок, опинитися у інвалідному візку або на протезах, бо знають добре, що тоді не матимуть жодного шансу самостійно вийти на вулицю – українські міста мало пристосовані для людей з особливими потребами.

Гучні обіцянки чиновників щодо перебудови столиці та адаптації її для людей на інвалідних візках лунають майже не щороку, але чи дійсно відбулись бодай якісь зміни, вирішив переконатися соціальний проект Дембель на 2+2.

Цього разу журналістам у експерименті погодився допомогти Юрій, ветеран АТО. Знімальна група разом із чоловіком на інвалідному візку перевірили на доступність центр міста, а особливо перебудовану нещодавно Поштову площу. Результати експерименту показали, що самостійно ветерану такий шлях не подолати. На щастя, кияни виявились не байдужими до чужої проблеми та охоче допомагають.

"Люди завжди реагують. Хтось швидше, хтось трохи пізніше, але такої ситуації, щоб просити когось допомогти не виникало, – розповідає Юрій з власного досвіду. – Приємно, що суспільство наше починає дорослішати ментально, покращуватись в усіх відношеннях. Зокрема, це проявляється у відношенні до людей з інвалідністю. Люди дійсно допомагають".

Програма Дембель вирішила отримати відповідь у самих чиновників щодо того, чому місто непристосоване для людей на візках, а оновлена Поштова площа не стала зручнішою та безпечнішою.

"Почали проектувати та будувати без нас, – пояснює Олександр Пустовойт, член міського комітету доступності, та обіцяє: – На Поштовій площі ми будемо робити пандуси, доступність на пароплави, на причали. Тут повний комплекс буде, думаю, Поштова площа до літа буде взірцем".

Чи справдяться обіцянки чиновників цього разу та на що можуть розраховувати бійці АТО, змушені пересуватися у інвалідних візках, покаже Дембель на 2+2. Нові випуски щонеділі о 15:00.

Новини

Всі новини
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Дивитись більше