Чому ветерани АТО відмовляються від мирного життя?

Дембель

Подекуди, повернувшись з фронту додому, ветерани відчувають бажання опинитися на передовій знову. Як перебороти бажання воювати та чи можливо це взагалі, розкаже у програмі Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук.

"Там зовсім інший світ. Тут на кону гроші, там – життя, – впевнений Олександр Нікулишев, доброволець батальйону "Айдар". – Як не йти туди? Сказати всім, у кого є сім'ї: не йдіть, у вас діти? А туди підуть оці хлопці дев'ятнадцятирічні?"

Повернувшись додому на "дембель", Олександр одружився, дочекався народження первістка, але все одно не полишив спроб повернутися на фронт.

"Звичайно, я це не схвалюю. Перші дні у мене просто була істерика, коли він сказав, що хоче йти. Але дійшло до того, що він не може тут знайти собі роботу, та все звелось до того, що він може себе реалізувати тільки там, як він каже, що це те, що у нього виходить найкраще, – ділиться Анна Нікулишева, дружина бійця. – Я знаю, що він повернеться і у нас буде міцна родина. Початок уже є, залишилось тільки дочекатися повернення тата".

Історія родини Олександра не поодинока. Багато бійців відмовляються залишатися у тилу та знову беруть до рук зброю. Причини різняться, але однією з основних є відсутність можливості реалізувати себе та знайти своє призначення на "гражданці".

"Будь-який ветеран знає, що він робить. Я копаю яму для того, щоб у ній можна було сховатися від бою, я не просто копаю яму, я життя рятую, якщо я стріляю, я не когось хочу вбити, я захищаю того, хто стоїть за моєю спиною. Сім'я важлива, і вона не викреслюється, але вона йде у другу чергу", – пояснює військовий психолог Андрій Козінчук.

Психолог розповідає, що у таких випадках захисники потребують розуміння та підтримки з боку рідних та друзів, а іноді й допомоги спеціалістів, щоб заново навчитися жити у мирному соціумі.

Чому війна стає бажанішою за життя поруч із родиною, розкаже військовий психолог Андрій Козінчук у соціальному проекті Дембель на 2+2.

Новини

Всі новини
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Дивитись більше