Білоцерківчани відвоювали 200 гектарів землі для учасників АТО

Дембель

Жителі Білої Церкви, сини та чоловіки яких є бійцями АТО, стали яскравим прикладом того, як можна отримати законний шматок землі від держави. За право на землю їм довелось повоювати і на мирній Україні, але зусилля, однозначно, того варті.

Громадська організація "Рада матерів та дружин учасників АТО", здавалося б, зробила все необхідне для того, щоб їхні родичі, які повернуться з фронту, мали де будувати нове мирне життя. Місцева влада обіцяла бійцям земельну ділянку у мальовничому місці поруч із дендропарком "Олександрія", але потім виявилось, що земля перебуває у користуванні Академії аграрних наук України. Таким чином, місцеві органи влади не мали права віддавати ці гектари бійцям.

Родичі учасників АТО не склали рук і почали ретельно вивчати документи. У результаті з'ясувалось, що юридично земля вільна. Ділянка тільки використовувалась Академією аграрних наук України, а не булаїї власністю. Це дало повне право родинам бійців претендувати на землю у 180 гекстарів, 123 з яких будуть відведені на житлові будинки та подвір'я – це по 10 соток на 1233 учасника АТО.

"В нас тут є відведена земля на садочокі школу. Заплановано будівництво церкви, такожбуде медична амбулаторія. Територія вже навіть поділена на вулиці – справжні великі вулиці, а не маленькі проїзди" - розповіла мама захисника та голова громадської організації "Рада матерів та дружин учасників АТО" Олена Лісовенко.

Спеціальна державна програма підтримки сільського населення виділила 40 млн. грн. на пільгові кредити під 3% річних для бійців АТО. Тому всі бійці, які хочуть будувати житло на цій землі,  зможуть отримати лише по 32 442 грн. у кредит.

"Я вже є офіційним власником. Чекаємо тільки, коли буде розмітка. Обіцяють з дня на день. І все – земля наша. Не хочеться хоромів. Просто свій невеличкий куточок", -  поділився з журналістами  демобілізований Василь Кукла.

Біла Церква стала яскравим прикладом того, як родини учасників АТО відвойовують право своїх синів та чоловіків на землю. Цей приклад не єдиний, тому що у розробці ще три схожих проекти.

Соціальний проект телеканалу "2+2" Дембель виходить в ефірі щонеділі о 15:00. В кожному випуску ми підіймаємо питання, з якими стикаються  демобілізовані учасники АТО, і  розповідаємо як вийти із ситуації, що склалася.

Новини

Всі новини
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Дивитись більше