В Британії визнали створення генетично модификованих дітей допустимим

В Британії визнали створення генетично модификованих дітей допустимим
Поделиться в социальных сетях:

Батьки зможуть самі визначати, які гени мають бути у їхніх майбутніх дітей.

Наффілдська рада з біоетики заявила, що зміна ДНК ембріона людини може бути "морально допустимою", якщо вона проводиться у інтересах дитини та не посилює нерівність в суспільстві. Про це повідомляє The Guardian.

Рада з питань біоетики не вимагає вносити зміни у законодавство Великобританії, які б дозволяли створення генетично модифікованих дітей. Але заохочує до дослідження безпечності та ефективності такого підходу, його соціального впливу та дискусій щодо можливих наслідків.

"З нашої точки зору, редагування генома не є морально неприйнятним саме по собі", – каже Карен Юнг, голова Наффілдської ради та професор з права, етики та інформатики Бірмінгемського університету.

Така заява негайно отримала критику з боку деяких експертів, які звинувачують авторів у відкритті можливостей до необмеженого використання спадкової генетичної інженерії.

Останні досягнення в галузі генетичної технології дали вченим інструменти для переписування ДНК в живих клітинах. За допомогою цього вчені можуть налаштувати генетичний код та принципово змінити майбутній розвиток дитини.

Вчені розгадали секрет невидимості

Наразі закони у Великобританії та багатьох інших країнах забороняють створення генетично модифікованих дітей. Однак експерименти, які проводяться по всьому світі, показали, що модифікація ДНК може перешкоджати дітям успадкувати серйозні захворювання, спричинені дефектними генами.

Проте перспектива модифікації генів у ембріонах людини дуже суперечлива. По-перше, дана процедура ще довела свою безпечність. Модифікація генів може пошкодити здорові гени, в той час коли вона мала б лише усунути дефективні.

Інший аспект полягає в тому, що будь-які зміни, внесені в ДНК ембріона, впливатимуть на всі його клітини, а це означає, що генетичні модифікації будуть передані майбутнім поколінням.

Редагування ДНК дає можливість створення "дизайнерських немовлят", де генетичний код дитини перезаписується у відповідності з побажаннями батьків. Джекі Ліч Скаллі, професор соціальної етики та біоетики Університету Ньюкасла, відзначає, що редагування генома може колись стати для батьків можливістю забезпечити дітей найкращим майбутнім.

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

В терракотовой армии первого императора Китая нашли нетронутую камеру с 16-тонным гробом: кому она принадлежит?
Зачем кремль снова запустил старый фейк о том, что Польша хочет забрать запад Украины?
Зачем кремль снова запустил старый фейк о том, что Польша хочет забрать запад Украины?

Интересно, что этот нарратив впервые появился накануне развала СССР…

Средневековая карта мира с 12 века разрушает миф россиян о Екатерине II и основании ею Юга Украины
Средневековая карта мира с 12 века разрушает миф россиян о Екатерине II и основании ею Юга Украины

Она находится во Франции, в одном из самых больших хранилищ древних манускриптов в мире…

Несси в Японии: ученые спорят о происхождении загадочного чудовища, найденного на пляже
Узнать больше