Продолжая посещение сайта, вы соглашаетесь на использование файлов cookie и Политикой конфиденциальности

У США створили першу фабрику з виробництва штучних людських органів для трансплантації

У США створили першу фабрику з виробництва штучних людських органів для трансплантації
Поделиться в социальных сетях:

Всесвітньо відомий винахідник Дін Камен об’єднав свої зусилля з провідними американськими вченими, біомедичними компаніями, і навіть Пентагоном.

На території старої швейної фабрики в Манчестері (Нью-Гемпшир, США) провідні американські вчені створили першу фабрику трансплантології. На ній планують виробляти людські тканини, необхідні для пересадки органів, повідомляє Politico Magazine.


Вже сьогодні в Америці більше 120 тисяч жителів стоять в черзі на трансплантацію в очікуванні відповідного донора. Кожного дня список тільки зростає, проблема стає глобальнішою. Кожен день 22 з них вмирають, а багато кого з тих, кому пощастило дочекатися пересадки, вбивають звичайні хвороби, оскільки змучена препаратами, що виписуються для уникнення відторгнення пересадженого органу, імунна система вже не справляється зі звичайними захворюваннями.


Глобальність проблеми нестачі органів стала причиною, через яку всесвітньо відомий винахідник Дін Камен об'єднався з провідними вченими, щоб створити виробництво з вирощування штучних людських органів.


Потенційно потужностей вистачить на вирощування десятків тисяч нирок, сердець, легень і печінок щорічно. При цьому кожен орган буде створений на основі власних клітин реципієнта.


Тривимірні принтери і біореактори можуть масово виробляти шкіру й хрящі для допомоги пораненим солдатам. На роботизованих високотехнологічних лініях продукуватимуть трахеї, кровоносні судини, вуха та кістки.

"Величезна перемога – це створення галузі, яка може закрити потребу в органах, які будуть вирощені з вашої власної ДНК. Якщо ми зможемо довести це до виробничих масштабів, то вирішимо питання медичної допомоги для всієї країни, знизимо витрати, підвищимо якість і позбавимо від хронічних витрат по догляду за людьми, які потребують постійного медикаментозного супроводу", – прокоментував свою ідею Дін Камен.


Вчений має намір створити в Манчестері "Силіконову Долину регенеративної медицини". Таким чином місто може стати центром однієї з найважливіших галузей 21-го століття.


Масовий масштаб виробництва органів, правда, ще досить віддалена перспектива. Однак уже сьогодні в проект залучені 300 млн доларів з державних і приватних фондів, в тому числі 8 млн доларів з фінансування Пентагону.

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Найденный в Запорожье тысячелетний меч, вероятнее всего, принадлежал легендарному князю Святославу Завоевателю
Найденный в Запорожье тысячелетний меч, вероятнее всего, принадлежал легендарному князю Святославу Завоевателю

Он был сыном княгини Ольги и создал самую большую в те времена империю в Европе…

Голоса в ООН, полезные ископаемые и отсутствие политической изоляции: россия активно принялась «окучивать» страны Африки
На телеканале 2+2 – премьера военной драмы «Я – Надія»
На телеканале 2+2 – премьера военной драмы «Я – Надія»

Авторы вдохновились реальной историей отважной фельдшера…

33 беспилотника и 47 крылатых ракет уничтожили украинские ПВО в прошлые сутки: боевые потери врага по состоянию на 27 января
В 23-летнюю немку вселилось сразу шесть бесов: священники провели над девушкой 67 обрядов экзорцизма (ВИДЕО)
Туда почти не пускают людей: остров Кеймада-Гранди - самый опасный в мире, а у его жителей самый токсичный яд
Узнать больше