Шумове забруднення загрожує здоров'ю

Распространить в социальных сетях:

Вчені довели, що шум може викликати підвищення артеріального тиску, частоти серцевих скорочень і гормонів стресу в крові.

Лікарі кажуть, що загалом звуки від 30 до 80 дБ не є небезпечними при нерегулярному впливі. Але якщо людина постійно перебуває в такому шумовому полі, ймовірність виникнення стресу і зниження слуху значно збільшується. Для порівняння: гучність в метро становить 90-105 дБ, на жвавій вулиці – 80-90 дБ, в офісі з працюючою оргтехнікою – 50-70 дБ.

Коли ми чуємо про забруднення, то зазвичай уявляємо вихлопні гази, відходи або розливи нафти. Але є ще один вид забруднення, про який мало хто знає та яке неможливо побачити, – шумове забруднення. Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає: як і будь-яке інше забруднення, воно також шкодить нашому здоров'ю, причому абсолютно непомітно. Шум є недооціненою загрозою, яка може викликати ряд короткострокових і довгострокових проблем зі здоров'ям, таких як порушення сну, проблеми з серцево-судинною системою і зниження працездатності. Про це повідомляє Business Insider

Шумове забруднення можна знайти де завгодно, але в мегаполісах воно присутнє за замовчуванням. У найбільших містах США гучність фонового шуму становить 55-67 дБ. Але їх жителі цього не помічають, оскільки вже звикли до цих звуків. Дискомфорт виникає, лише коли стає по-справжньому голосно.

Людське вухо без шкоди для здоров'я може витримувати шум до 85 дБ. Якщо такий шум супроводжує людину постійно, виникає ризик втрати слуху. Але вже при 65 дБ у вас може піднятися тиск, почастішати серцебиття і збільшитися кількість гормонів стресу в крові. Перебуваючи в умовах постійних фонових звуків, мозок змушений більше напружуватися, щоб обробити отриману інформацію, навіть якщо ви намагаєтеся від неї абстрагуватися.

Кілька років тому Бюро перепису населення США провело опитування, щоб дізнатися, що людям подобається і не подобається в їх місті. І скаргою номер один в різних штатах виявився шум.

Але дискомфорт – не єдиний недолік шуму. Наш слух, загальний стан здоров'я і розвиток дітей теж знаходяться під загрозою. У 2007 році дослідники перевірили на слух близько 200 000 чоловік по всьому світу і виявили, що жителі міст чують набагато гірше, ніж повинні. Приблизно так, як вони повинні були б чути, якби були років на 10-20 старше.

При цьому заподіяна здоров'ю шкода є непоправною. У вусі людини є мікроскопічне волосся, яке передає звуки в мозок. Воно налаштоване так, щоб виявляти вібраційні частоти нашої барабанної перетинки. Якщо ці вібрації занадто сильні, волоски можуть згинатися і навіть ламатися. Але на відміну від волосся на голові, воно не росте, а отже, слух погіршується назавжди.

Щоб знизити вплив шуму, лікарі радять використовувати беруші в транспорті або під час роботи. У деяких містах почали впроваджувати тихі години і штрафувати тих, хто ними нехтує. Наприклад, у Німеччині заборонили косити газон у неділях. В Європі також діють обмеження на шум, пов'язані з побутовою технікою. У домашніх умовах усунути небажаний шум можна за допомогою звукоізоляції вікон і дверей.

Більше новин читайте на 2+2.

Распространить в социальных сетях: