П’ять найнеприємніших запахів за версією журналу Neuroscience

П’ять найнеприємніших запахів за версією журналу Neuroscience
Поделиться в социальных сетях:

Група дослідників з Каліфорнійського університету Берклі виявила певний зв'язок між людським сприйняттям запахів і хімічною природою елемента.

Більш важкі і поширені молекули зазвичай відносять до неприємних, різких запахів, в той час як більш легкі – до приємних. Наприклад, молекула бутанола – електронно-щільна і велика, і спирт пахне гниючою деревиною, а лимонен, компактна і легка молекула, – цитрусом. Про це пише naked-science.

Хімічна природа дійсно впливає на якість запаху, однак, на думку експертів, важливо і те, як наш мозок реагує на подразник і що саме робить його жахливим для нашого сприйняття. Дослідження показують: еволюція грає свою роль, змушуючи нас боятися певних запахів для виживання. Зокрема, лабораторні миші ніколи не бачили кішку, проте їх лякає запах цього хижака. При цьому на інші нові для них запахи, включаючи неприємні, настільки яскравою реакції не спостерігалося.

Отже, які ж запахи найбільш неприємні людині, на думку каліфорнійських дослідників?

Планета Уран

Атмосфера Урана, як вважають вчені, відрізняється високим вмістом сірководню, чому на планеті має пахнути мільйонами тухлих яєць.

Дуріан

Запах цього відомого плода нестерпний. Нещодавно дуріан дивним чином опинився в повітроводі системи кондиціонування будівлі Університету Мельбурна. Студенти в аудиторіях відчули жахливий запах і вирішили, що стався витік отруйного газу. Це призвело до паніки серед учнів та евакуації всіх, хто знаходиться в вузі.

Раффлезія Арнольді

Квітка пахне мертвечиною, що розкладається, тухлою рибою і навіть брудними шкарпетками. Таким чином ця рослина привертає потенційних запилювачів – мух. Квітка належить до зникаючих видів.

В'є Булонь

Це французький м'який сир з вельми важким запахом. Один вчений піддавав його перевірці на спеціальному електронному пристрої, що виявляє інфекції сечової системи і туберкульоз по запаху (система «електронний ніс»). Результати виявлялися позитивними.

Тамандуа

Цей чотирилапий мурахоїд, як з'ясувалося, пахне в п'ять-сім разів гірше скунса, незважаючи на свою миловидність. За допомогою смороду звір відлякує хижаків.


Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

В терракотовой армии первого императора Китая нашли нетронутую камеру с 16-тонным гробом: кому она принадлежит?
Зачем кремль снова запустил старый фейк о том, что Польша хочет забрать запад Украины?
Зачем кремль снова запустил старый фейк о том, что Польша хочет забрать запад Украины?

Интересно, что этот нарратив впервые появился накануне развала СССР…

Средневековая карта мира с 12 века разрушает миф россиян о Екатерине II и основании ею Юга Украины
Средневековая карта мира с 12 века разрушает миф россиян о Екатерине II и основании ею Юга Украины

Она находится во Франции, в одном из самых больших хранилищ древних манускриптов в мире…

Несси в Японии: ученые спорят о происхождении загадочного чудовища, найденного на пляже
Узнать больше