Найбільший в світі очищувач повітря представили у Китаї

Найбільший в світі очищувач повітря представили у Китаї
Поделиться в социальных сетях:

100-метрова вежа має допомогти зменшити рівень смогу в місті.

Експериментальна вежа висотою у 100 метрів з'явилася в Сіані, найбільшому місті провінції Шеньсі, та проходить випробування дослідниками Інституту навколишнього середовища Землі при Академії наук Китаю. Гігантський очищувач повітря виробляє більше 10 мільйонів кубометрів чистого повітря в день, за рахунок чого вміст шкідливих речовин у атмосфері міста знизився до допустимого рівня.


Вежа працює на екологічно чистій сонячній енергії. Смог втягується в оранжереї, розташовані навколо підставки вежі, потім нагрівається і проходить через шари фільтрів. Випробувальна версія використовує запатентовану технологію позитивної іонізації.

Особливо важко дихати в Сіані взимку, оскільки ТЕЦ, що працюють на вугільному паливі, викидають в атмосферу клуби чорного диму. Але навіть в холодну пору року оранжереї вежі виконують своє завдання, оскільки тепличне покриття дозволяє використовувати сонячне світло ефективно. Місцеві підтверджують: вже відчули, як змінилась якість повітря, яким вони дихають.


Вчені попереджають, що результати не остаточні, оскільки експеримент все ще триває. У березні команда планує випустити більш докладні дані з повною науковою оцінкою загальної ефективності об'єкта. Сам проект був створений у 2015 році. Його мета – знайти ефективний, недорогий спосіб штучного видалення забруднюючих речовин з атмосфери.

7-метрова попередниця експериментального зразка була побудована в минулому році в Пекіні. Вона мала істотний недолік: наводилася в дію електрикою, яке поставляється кам'яновугільними ТЕЦ. Нова станція – екологічно безпечна, ефективна і не дуже дорога, як стверджують в Китайській Академії наук. Команда вчених збирається побудувати ще один очищувач в Пекіні, вже висотою у 500 метрів. 

Про це повідомляє South China Morning Post.

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

От весовой единицы серебра до популярного платежного средства средневековой Европы: как родилась «гривна»?
От весовой единицы серебра до популярного платежного средства средневековой Европы: как родилась «гривна»?

История денег Киева, который был в средние века огромным финансовым центром…

НЛО над полигоном «Капустин Яр»: почему Сталин обратился к ученому Сергею Королеву во время Второй мировой?
Сенсационная теория: ученые предложили новое объяснение происхождения спутников Марса - Фобоса и Деймоса
Променяла страну с одним из самых высоких уровней жизни на Украину: история датчанки Карен-Марие Крагелунд
«Это лента о человечности в жестких обстоятельствах», - режиссер Денис Тарасов о военной драме «Шлях»
Откуда пошло название «гроші»? История от средневекового «евро» до современности
Узнать больше