Моторошний феномен озера Натрон

Моторошний феномен озера Натрон
Поделиться в социальных сетях:

Невелике озеро глибиною менше трьох метрів, розташоване на півночі Танзанії недалеко від кордону з Кенією, отримало свою назву від мінералу.

Залежно від сезону поверхню Натрон може бути покритий кіркою мінеральних солей, принесених разом з вулканічним попелом з Східно-Африканської рифтової долини. Про це пише bigpicture.

Дивлячись на це фото, складно повірити, що часом це озеро виглядає цілком звичайно. Але, коли випаровування води призводить до значного підвищення лужності, активізуються деякі види бактерій, життєдіяльність яких забарвлює озеро в криваво-червоний колір.

В озері живуть лише кілька видів тварин. Крім того, тут мешкають рідкісні малі фламінго, для яких це озеро – одне з небагатьох місць розмноження. Води озера надійно захищають фламінго від хижаків під час шлюбного періоду, тому мільйони цих птахів прилітають сюди гніздитися, проте це все ж досить небезпечно – фламінго будують свої гнізда на острівцях солі, які оточують смертельні води озера.

Лужність озера коливається в межах 9-10,5 pH, а температура води досягає 60°C, тому тварини (в основному птахи), потрапляючи в озеро, негайно гинуть, а їх останки покриваються мінеральними речовинами і тверднуть, перетворюючись в кам'яні статуї.

Вперше унікальну «здатність» Натрона вбивати тварин і перетворювати їх в статуї виявив фотограф Нік Брандт під час своєї чергової подорожі по Африці. Він зробив репортаж, розташувавши останки так, ніби ці птахи і кажани живі, що зробило його кадри схожими на сцени з фільму жахів.

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?
Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?

На этот вопрос дает ответ исследование, проведенное группой ученых из разных уголков мира…

Золотая эпоха пгт Олыка на Волыни: когда-то поселок по размерам, торговле и науке не уступал Киеву
«Затерянный мир» расскажет, как кибервойска держат цифровую безопасность Украины
От Киевской Руси до современных боевых действий: как река Ирпень снова стала защитной линией Киева?
Восстанавливает осязание людей с ампутированными конечностями: как работает инновационный протез с датчиком температуры?
«Жители элитной рублевки остались без отопления»: фейки рф о «замерзающей Европе» стали реальностью для россиян?
Узнать больше