Гібрид слона та мамонта врятує людство

Распространить в социальных сетях:

Вчені хочуть створити гібрид слона та мамонта, щоб врятувати людство від арктичної "метанової бомби".

Вчені Гарвардського університету сподіваються створити генетично модифікований гібрид слона з мамонтом і відправити його в Арктику, щоб відновити арктичний клімат та запобігти екологічному спустошенню, повідомляє The Telegraph.

Вчені побоюються, що відсутність великих ссавців та очищення товстих шарів зимового снігу в цих регіоні запобігає проникненню холоду в ґрунт. У поєднанні з більш теплим літом арктична мерзлота тане. У результаті замерзлі ґрунти, наповнені листям та іншими органічними матеріалами, які не розпалися, стануть небезпечними, викидаючи вуглець у атмосферу у вигляді парникових газів двоокису вуглецю та метану.

Ця загроза широко відома у світі під назвою "метанова бомба". Небезпека полягає в тому, що парниковий ефект від метану в 23 рази сильніше, ніж від вуглекислого газу.

Вчені оживили мозок після смерті

Для виведення гібридної тварини планується використовувати ДНК мамонта, яка була заморожена в сибірському льоду більше 42 000 років. Вони будуть з'єднані в геномі азійського слона. За словами Daily Mail, вчені використовуватимуть генетичний метод CRISPR-Cas9, що дозволяє з високою точністю вирізати і вставляти ланки в нитки ДНК. Дослідники мають намір створити гібридну тварину в штучної утробі, без допомоги сурогатної слонихи.

Науковці сподіваються, що гібрид слона із мамонтом буде пристосований до холоду, матиме довгу шерсть та товстий шар жиру, що дозволить йому жити на півночі. 

В інших частинах світу гібридна тварина може врятувати екосистеми, яким загрожує потенційне вимирання її близького родича – азійського слона. Відсутність бивнів має зробити цих тварин абсолютно непривабливими для браконьєрів. Також вони матимуть можливість вживати у їжу більше різноманітних рослин.

Ще одна мета дослідження – синтезувати in vitro штам герпесу, який впливає на азійських слонів, з можливістю створення лікування або вакцини.

Распространить в социальных сетях:

Последние новости

Читать больше