Факти з футбольної кар'єри Валерія Лобановського

Факти з футбольної кар'єри Валерія Лобановського
Распространить в социальных сетях:

Ім'я Валерія Лобановського відоме у всьому футбольному світі, його новаторським задумам і тренерським талантом продовжують захоплюватися провідні фахівці.

Завтра, 6 січня, легендарному тренеру виповнилось би 79 років. Тож пригадаємо основні етапи його життя та кар’єри.

1. Прийшовши в "Динамо" у 18-річному віці (1957 рік), Валерій Лобановський швидко став незамінним гравцем. Протягом наступних семи років він залишав футбольне поле достроково тільки через травми. В інших випадках обов'язково грав від стартового свистка до фінального.


2. Першим почав забивати м'ячі безпосередньо ударами від кутового прапорця – так званий "сухий лист". Лобановський часто відпрацьовував подібні удари на тренуваннях, використовуючи фізичний ефект Магнуса і власні математичні підрахунки. Завдяки цьому його порівнювали з таким видатним майстром, як бразилець Діді. За кількістю голів безпосередньо з кутового удару (а таких було цілих дев'ять!) Валерій Лобановський є рекордсменом в чемпіонатах СРСР.

3. Повернувся в "Динамо" в 34-річному віці вже в якості головного тренера. Вже тоді в ньому вдало поєднувалися тренерський талант і великі організаторські якості. Саме він впровадив в практику передові досягнення спортивної науки (метод інтервального тренування), реалізував принципи так званого "системного футболу", основу якого складають універсалізм футболістів і величезна інтенсифікація гри, розробив довгострокову програму відбору і підготовки молодих футболістів з урахуванням модельних характеристик.


4. У 1975 році київське "Динамо" під керівництвом Валерія Лобановського стало першою командою з Радянського Союзу, яка виграла престижний європейський трофей – Кубок володарів Кубків, а потім і Суперкубок Європи, перемігши в обох матчах грізну мюнхенську "Баварію". Того ж року Міжнародна асоціація спортивної преси назвала динамівський клуб кращою командою світу.

5. У 1990 році виїхав на Близький Схід. Протягом 1990-1992 рр. очолював збірну ОАЕ, з якої домігся кращого на той момент результату в історії країни – четвертого місця на Кубку Азії. У 1994-1996 рр. вже працював зі збірною Кувейту, яку вивів на Кубок Азії 1996 року.

6. Довгий час Валерію Лобановському належав рекорд "Динамо" за кількістю матчів без поразок у чемпіонатах України – 33 поєдинки (29 перемог і 4 нічиї), встановлений в 1999-2000 рр. Тільки нещодавно це досягнення вдалося перевершити Сергію Реброву, під керівництвом якого "біло-сині" не програвали в 37 матчах (30 перемог і 7 нічиїх) протягом 2014-2015 рр.

7. Протягом тренерської кар'єри 13 разів приводив "Динамо" до чемпіонства (вісім разів в СРСР і п'ять разів – в Україні), провів на чолі «біло-синіх» 625 матчів, в яких команда здобула 366 перемог і зазнала лише 88 поразок.


8. Входить в список 50 кращих тренерів за останні 50 років (1959-2009) за версією авторитетного видання World Soccer, а також в список кращих тренерів післявоєнного періоду за версією The Times. Посів сьоме місце в списку кращих тренерів в історії футболу за версією World Soccer і Football Pantheon, а також восьме – за версією ESPN FC.

9. Футбольна Італія називає його "полковником", Німеччина – "генералом". Такі авторитетні фахівці, як Карло Анчелотті, Фабіо Капелло, Невіо Скала, Крістоф Даум, Луїс Арагонес неодноразово визнавалися в тому, що багато чому навчилися у Валерія Лобановського і активно користувалися протягом своєї тренерської кар'єри "конспектами" українського тренера.


10. Знайомий Валерія Лобановського, Йожеф Сабо пригадує: "Мене вразив один випадок. У 1998-му на передматчевому тренуванні в Турині ми традиційно сиділи з Лобановським на трибуні разом. І ось несподівано підходить знаменитий італійський тренер Марчелло Ліппі, кланяється та каже: «Професор, дякую, я на вашу методу працюю. Те, що ви створили на Євро-1988 у грі проти Італії, – футбол майбутнього".

@За матеріалами офіційного сайту "Динамо" Київ.

Распространить в социальных сетях:

Последние новости

Читать больше