Чому слони нічого не забувають?

Чому слони нічого не забувають?
Поделиться в социальных сетях:

Усі ми чули про те, що слони нічого не забувають. Виявилося, що їх унікальна пам’ять – це лише один із аспектів розвинутого інтелекту тварини.

На відміну від інших розповсюджених фактів про тварин, факт про слонячу пам’ять науково підтверджений.

Слони знають кожного члена свого стада. За зовнішнім виглядом та запахом вони можуть розпізнати до 30 осіб. Зокрема, вони розрізняють сигнали про небезпеку і навіть через великий проміжок часу можуть згадати важливі для них місця. Зафіксовано випадок, коли слони, які разом виступали у цирку, через 23 роки зраділи одне одному та проявляли ніжність.

Дивовижно, але слони запам’ятовують усіх тварин, які їх чимось вразили, у тому числі і людей. Навіть, якщо знали людину ще дитиною, а побачили через десятиріччя. Таким чином пам’ять слона – це не звичайна реакція на подразник.

У слонів найбільший мозок серед усіх ссавців, а коефіцієнт співвідношення тіла слона до розміру його мозку наближений до коефіцієнту шимпанзе та людини.

Мозок слона має подібну до людського мозку кількість нейронів. А також розвинутий гіпокамп та кору головного мозку. Гіпокамп працює з емоціями і допомагає згадувати, кодуючи важливі спогади. Слони, які у дитинстві пережили засуху, у дорослому віці можуть передбачити її наближення.

Одначе, у такої пам’яті є і негативна сторона. Слони – одні з небагатьох тварин, які страждають на посттравматичний синдром. Тому, переживши сильне емоційне потрясіння, вони справді страждають і пам’ятають його усе життя.

Кора головного мозку відповідає за пошук рішень і слони ефективно користуються цією функцією. Вони вміють маніпулювати, часто можуть перехитрити вчених, які їх досліджують. Слони полюбляють працювати гуртом і вміють домовлятися.

Слони можуть освоїти основи арифметики і визначають кількість фруктів, що лишилися у корзині після маніпуляцій.

Вчені стверджують, що слони здатні спілкуватися між собою цілими реченнями, а не просто окремим звуками чи жестами. Тож, можна зробити висновок, що вони мають власну мову.

Усі ми бачили відео, де слони малюють картини. Вам здається, що ці малюнки не мають ніякого сенсу? Насправді слон добирає кольори та відтінки досить ретельно. Це один із методів комунікації. Також слони розпізнають музичні ноти та можуть відтворити прості мелодії. Також слони розпізнають себе у дзеркалі та розуміють, що це просто відображення.

Дивовижно, але слони здатні до емпатії (співпереживання), альтруїзму та почуття справедливості. Слони болюче відчувають втрату своїх і оплакують загиблих.

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Европейское прошлое Донецка: кем был британский основатель города, изменивший историю Донбасса
Европейское прошлое Донецка: кем был британский основатель города, изменивший историю Донбасса

Уникальные документы о нем и истории нашего города хранит архив Уэльса…

Загадочный диск подо льдом Антарктиды: магнитная аномалия, едва не уничтожившая спутники НАСА
Загадочный диск подо льдом Антарктиды: магнитная аномалия, едва не уничтожившая спутники НАСА

Это произошло в регионе, где раньше уже исчезло несколько десятков спутников…

Замороженный человек из пещеры: тело с Аппалачской тропы идентифицировали через 47 лет благодаря современным технологиям
Мумия из Альп путешествовала во времени? Обнаруженные артефакты с мумифицированным телом мужчины шокировали ученых
Забытый мир плейстоценовой эпохи: чем питались и как охотились люди 13 000 лет назад?
Забытый мир плейстоценовой эпохи: чем питались и как охотились люди 13 000 лет назад?

Важным открытием являются следы животных белков, найденные на инструментах…

Отравленные оккупанты: украинские девушки-спецагентки принесли смертоносный ужин, убив 24 солдата
Узнать больше