2015 рік, Донбас, боєць Ілля Ярмошенко великокаліберним кулеметом стримував бойовиків, які намагалися прорватися у атаку.
Завдання розвідки – підійти якнайближче до ворога. Окрім того, вижити потрібно було не лише ховаючись від снарядів. Багаття у розвідці – табу номер один, тому треба було ще й навчитися переживати суворі 20-градусні морози.
"Ця задача стояла на "нулі". Ми вирили собі ямку і в ней оселилися. Для мене був шок, що яма глибиною два метри, а в ній досить затишно. Ніхто на смерть не замерз при такій мінусовій температурі, і я замислився, як це", – розповідає Ілля.
Після цього у Іллі народилась ідея брати дармову енергію із землі і пропонувати людям економічно опалювати свої оселі. Після демобілізації ветеран відкрив бізнес і сьогодні займається видобутком екологічно чистої енергії.
Багатодітна мати пересиділа на передовій найпотужніші обстріли
Принцип теплового насоса працює, як у холодильника – енергія виробляється через різку різницю температур. Потім компресор розганяє тепло по розведеним трубам і забезпечує комфортну температуру. Фактично витрати мінімальні, лише на електрику самого насоса.
Люди спочатку не вірили, що така система буде обходитись дешевше за опалення газом, та коли перезимували у новому будинку, зрозуміли, що дешевше навіть за дрова. Перший експеримент пройшов вдало, після цього "сарафанним радіо" до ветерана пішли замовлення.
Щодо ціни на такі теплові насоси, все розраховується індивідуально. Має значення не лише площа будинку, а й місцевість, на якому він побудований. Для ветеранів, які надумають утеплитися і почати використовувати дармову енергію тепла, розвідник обіцяє приємні знижки.
Нині Ілля працює над новими замовленнями. Каже: для нього ця улюблена робота і є своєрідною реабілітацією. Це також помітили друзі та знайомі бійця.