Моторошний феномен озера Натрон

Невелике озеро глибиною менше трьох метрів, розташоване на півночі Танзанії недалеко від кордону з Кенією, отримало свою назву від мінералу.

Залежно від сезону поверхню Натрон може бути покритий кіркою мінеральних солей, принесених разом з вулканічним попелом з Східно-Африканської рифтової долини. Про це пише bigpicture.

Дивлячись на це фото, складно повірити, що часом це озеро виглядає цілком звичайно. Але, коли випаровування води призводить до значного підвищення лужності, активізуються деякі види бактерій, життєдіяльність яких забарвлює озеро в криваво-червоний колір.

В озері живуть лише кілька видів тварин. Крім того, тут мешкають рідкісні малі фламінго, для яких це озеро – одне з небагатьох місць розмноження. Води озера надійно захищають фламінго від хижаків під час шлюбного періоду, тому мільйони цих птахів прилітають сюди гніздитися, проте це все ж досить небезпечно – фламінго будують свої гнізда на острівцях солі, які оточують смертельні води озера.

Лужність озера коливається в межах 9-10,5 pH, а температура води досягає 60°C, тому тварини (в основному птахи), потрапляючи в озеро, негайно гинуть, а їх останки покриваються мінеральними речовинами і тверднуть, перетворюючись в кам'яні статуї.

Вперше унікальну «здатність» Натрона вбивати тварин і перетворювати їх в статуї виявив фотограф Нік Брандт під час своєї чергової подорожі по Африці. Він зробив репортаж, розташувавши останки так, ніби ці птахи і кажани живі, що зробило його кадри схожими на сцени з фільму жахів.

А в небольшом чешском городке Кутна-Гора находится единственная в своем роде капелла, её уникальность заключается в том, что она построена не только из камня и кирпича, но и из человеческих костей…
Встреча нового 2025 уже состоялась, но магия новогодних праздников все еще витает в воздухе…
02012025
Как выбрать талисман, который подойдет именно вам?..