Як під час шабату в Ізраїлі, деякі водії заробляють більше, ніж протягом усього тижня

ДЖЕДАИ

Рух транспорту зупиняється, автобуси відправляються на парковку, а деякими вулицями взагалі проїзд заборонено. Так починається шабат в Ізраїлі.

У шабат країна завмирає, бо у цей день юдеї не можуть виконувати жодну роботу. 

Это такая религиозная вещь, когда всё останавливается. Такой перерыв для еврейского народа, чтобы подумать, как ты живёшь, как ты прожил неделю до этого и какие планы у тебя на следующую.

Петро Марутов, місцевий

Щоб подумати про майбутнє, треба подбати про теперішнє. Перед шабатом усі масово закуповуються, бо майже усі магазини та супермаркети зачиняються. А ще зупиняється рух усього громадського транспорту.

З обіду п’ятниці усі автобуси вже повинні бути на стоянках. Ніхто з нас не виїжджає на дорогу. Це найкращий час і ми усі відпочиваємо.

Бага, водій автобуса

У деяких містах є вулиці, по яких у шабат повністю заборонений рух. Натомість для таксистів не юдеїв, шабат – це справжній золотий час. У цей день діють підвищені тарифи на проїзд – на 25%.

Під час шабату ортодоксальним євреям не дозволяється навіть натискати кнопки, тож ліфт працює автоматично, зупиняючись на кожному поверсі.

Загалом же сучасні правила зводяться до кількох табу:

  • Заборонено працювати;
  • Заборонено вмикати і вимикати електричні прилади;
  • Заборонено подорожувати;
  • Не можна запускати двигун машини;
  • Заборонено готувати їжу;
  • Не можна курити.

Місцеві до правил давно адаптувалися і знають, як обійти будь-яку заборону. Наприклад, тут можна зустріти мешканців будинку, які чекають, аби хтось набрав код домофону. Інші роблять ще простіше – наймають людей, які можуть працювати.

Більше цікавого дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Центральный государственный исторический архив во Львове хранит бесценные свидетельства прошлых поколений украинцев – метрические книги с датами рождения, браков и смертей.
11052025
Пожалуй, каждый из нас хотя бы раз в жизни испытывал это странное, почти мистическое ощущение – дежавю.
Представьте себе место, где люди живут почти сто лет, сохраняя не только ясность ума, но и активность, которой позавидовали бы гораздо более молодые…
Вы знали, что в величественном Спасо-Преображенском соборе, до сих пор скрывается артефакт, который видел еще зарождение Киевской Руси?
10052025
Это истории, передаваемые из уст в уста, часто с элементами ужаса, тайны или непостижимого.
Знали ли вы, что за право владеть костями святых шли настоящие войны, а сами мощи расчленяли и продавали как обычный товар?