У Чорнобильській зоні вимірюють рівень радіоактивного забруднення

ДЖЕДАИ

Для оновлення даних навіть залучили німецьких експертів. З новітніми дозиметрами, за участю аеророзвідки та піших патрулів вони прочісують ліси та села навколо Чорнобиля. А сьогодні нові дані отримали про місто-привид Прип'ять.

Вибиті шибки, залишки радянського союзу та будинки, які вже 30 років не бачили людей – ДЖЕДАІ у місті Прип’ять. Після трагедії минуло уже понад три десятиліття, утім і сьогодні без бахіл і респіратора тут не ступити і кроку.

Закинуте місто сьогодні знову перевіряють на рівень радіоактивного забруднення. Німецькі екологи приїхали сюди, щоб протестувати свої новинки – інноваційні дозиметри. Кажуть, таких місць у них вдома і навіть у ЄС немає. Поруч прочісують місцевість співробітники АЕС зі своїми вітчизняними розробками.

Здесь достаточно высокий уровень радиации. Особенно эти моховые растения. Там очень серьёзно. 

Співробітник АЕС

Найвідоміше місце у Прип’яті – колесо огляду – також перевірили. Дозиметри показують, що наразі показники радіації поблизу споруди на рівні норми. Однак підступне мовчання дозиметра багатьох вводить в оману. Радіоактивний фон тут не надто безпечний і випадковому туристу потрапити у смертельну зону – справа кількох секунд.

Найбільше фонить тут навіть не асфальт, його вже добряче помили за ці роки. Натомість небезпечними є ділянки моху, стара деревина та залізяччя, яке першим збирало усе випромінення. Подекуди дозиметри показують до 250 мікро Рентген. Але такі зони фахівці добре знають і обходять їх десятою дорогою. Вони навіть створили спеціальні карти забруднення, які корегують у режимі реального часу.

Сьогодні ж головне завдання екологів – з’ясувати, як працюють їхні нові дозиметри, чи можна довіряти їхнім даним. На питання: чия техніка краща? – після кількох годин дослідження з’являється відповідь. Дані з усіх дозиметрів виявилися абсолютно ідентичними.

Навчання вдалися і нова техніка скоро стане на озброєння працівників АЕС.

Більше дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Мамай-гора – это не просто холм на берегу Каховского водохранилища. Это настоящая сокровищница прошлого, одно из крупнейших захоронений на Евразийском континенте, хранящее тысячелетние тайны скифов.
Эта история раскрывает темные тайны, касающиеся убийств, краж и организованной преступности, которая действовала под прикрытием высших эшелонов МВД СССР.
04072025
Хочешь стабильную работу — обрати внимание на старые добрые рабочие специальности...
04072025
Пятница! Долгожданный финал рабочей недели, когда можно наконец-то отбросить будничные заботы и окунуться в мир настоящего мужского кино.