Чому бійці після демобілізації знову повертаються на війну?

Дембель

Не завжди повернення додому для бійця АТО стає довгоочікуваною та радісною подією. Чому деякі з них розуміють, що не можуть знайти своє місце у мирному житті та прагнуть знову взяти до рук зброю - у соціальному проекті Дембель на 2+2.

Олексій Смірнов повернувся з АТО та виявився не потрібен нікому. Чоловік опинився буквально на вулиці та знову хоче повернутися на фронт. Вдома на Олексія чекали дружина та маленька донечка, але родина розпалася, як тільки виявилось, що боєць не в змозі влаштуватись на роботу.

"Вона сказала: "Ти там був героєм, а тут  ти ніхто. Ти тут повинен заробляти гроші. Якщо не можеш заробляти гроші та забезпечувати родину, ти нам не потрібен", – з прикрістю розповідає Олексій. – Після війни щось змінилось, може, вона розлюбила мене, може, іншого знайшла, просто все звелося до того, що у нас не виходить жити".

Бійця підтримали друзі – зібрали кошти і подарували йому автівку.

"Йому країна наша на сьогоднішній день нічим не допомогла, і ми вирішили з усіма друзями купити йому автівку, щоб він якось жив", – каже Андрій, друг Олексія.

Наразі Олексій працює таксистом, називає автомобіль "своєю домівкою" та прагне повернутися до бойових дій: "Я все тішу себе надією, що на війну повернусь колись. Якщо не загину, може, військовим стану. Тут я себе знайти не можу".

Що робити Олексію, а також багатьом іншим бійцям, які повернулись додому, але не можуть знайти себе на "цивілці", радить Валерія Гончарова, сімейний психолог: "Якщо боєць повертається додому, а раптом відбувається те, чого не очікував він, та чого не очікувала сім'я, в першу чергу треба повертати собі відповідальність та стійкість, шукати ресурси у собі".

Втрата необхідності, як стверджує психолог, напевно, найстрашніша втрата. Тому бійцю потрібно стати необхідним самому собі. Наразі можна звернутися до центру зайнятості або військкомату, там для учасників АТО знаходять роботу. До того ж, повернення з фронту – можливість почати життя з самого початку, згадати, чим хотілось займатися, спробувати щось нове.

Як після АТО не повернутися на війну та знайти себе у звичайному житті, дивіться у програмі Дембель на 2+2. Нові випуски щонеділі о 15:00.

Loading...

Новости

Все новости
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Смотреть больше