Після прем’єрного показу в ефірі телеканалу 2+2 та на стрімінговій платформі Netflix чотирисерійний містичний детектив «Злі духи» буде доступний і на YouTube-каналі телеканалу. Глядачі зможуть переглянути чотирисерійний містичний детектив 25 травня о 10:00.
За сюжетом київський слідчий Маркіян (Олександр Яцентюк) після поранення вирушає на реабілітацію в карпатське село Ясени, але замість відпочинку опиняється у вирі загадкових смертей, старих секретів і забутих ритуалів. Розплутувати клубок інтриг йому доводиться з місцевим слідчим Іваном Басюком, якого блискуче втілив актор театру та кіно Олександр Ярема. Він поділився своїми враженнями від стрічки, розповів про свого колоритного героя та розкрив деталі знімань.
Які враження склалися від серіалу після перегляду?
Скажу відверто, мені серіал сподобався. Також потішив слух саундтрек - народна пісня «Вже сонце низенько…» у виконанні легендарного тріо «Мареничі». Саме в «Злих духах» цей трек вперше був використаний у художніх фільмах чи серіалах, хоча записаний був ще у 1979 році. Зараз пісня так само актуальна і звучить дуже сучасно.
Судячи з того, як серіал дивилися глядачі, сподобався він не лише мені. «Злі духи» посідали першу сходинку у щоденному ТОП-10 найпопулярніших серіалів Netflix і тримали лідерство майже тиждень. Це дуже тішить мене і всю чудову команду. Ми надзвичайно вдячні глядачам за довіру та інтерес до серіалу. Це ще одне підтвердження того, що український продукт має гідне місце й на міжнародній арені. Популярність «Злих духів» не лише підтверджує якість національного виробництва, а й підкреслює, що українські історії можуть бути цікавими як для локальної, так і для глобальної аудиторії.
Ваш герой дуже органічно розмовляє українською, з карпатським колоритом. Як готувалися до ролі, як вдосконалювали вимову?
Це було зовсім не складно. Я хоч і виріс у Херсоні, українську мову знаю. У мене ж тато родом з Івано-Франківщини. До того ж, коли почалося повномасштабне вторгнення, ми після окупації поїхали сюди до родичів. У перший день війни ми з родиною поїхали з Києва за місто до сестри, яка живе біля Бузової, і потрапили в окупацію. Просиділи десять днів в підвалі, під вибухами. Дивом залишились живими. І одного ранку ми вирішили їхати на свій страх і ризик. Найнебезпечніше було перетнути Житомирську трасу, яка прострілювалася ворогом. Там загинуло багато людей. Вздовж довго стояли розстріляні авто. Нам просто пощастило. Коли згадую ті дні, дякую Богу, що ми не поїхали на дачу в Бородянку.
Тож в цих місцях я провів майже два місяці, і міг вільно розмовляти, як місцевий. Оце й були мої мовні курси й підготовка.
За сюжетом у Маркіяна та Басюка напружені стосунки, а як складалося спілкування з Олександром Яцентюком поза кадром?
Ми давно знаємо один одного, вже працювали разом в іншому проєкті. У нас склалися приятельські стосунки, нам легко знаходити спільну мову на майданчику й поза ним. Звісно, не обходилося без підколів і жартів. Загалом, на майданчику багато жартували, попри те, що графік був дуже насиченим.
Так само з Наталею Корецькою, моєю серіальною дружиною, було дуже легко й приємно працювати.
Які курйози траплялися на майданчику?
Пам’ятаю, в перший знімальний день трапилася невеличка пригода. Потрібно було від’їхати трохи назад ігровою машиною Басюка. Я не помітив дерево і трохи зачепив його заднім бампером. Але ніхто не постраждав. І сосна, і машина, і я – всі цілі, ані подряпини. Як нічого й не було, продовжили знімання. Насправді маю багаторічний водійський досвід, просто вперше за довгий час довелося їхати на авто з механічною коробкою передач. Бо я вже давно, років 20, їжджу на автоматі.
Що було найважче під час зйомок?
І найкраще, і найважче – це зйомки в Карпатах, в Національному природному парку «Сколівські Бескиди», що розташований у Львівській області. Місця тут неймовірні, надихаючі. Але часу милуватися природою та відпочивати не було, зміни тривали по 12 годин. Тоді влітку стояла страшенна спека, а нам потрібно було пішки йти на локацію, долаючи круті схили, підніматися на скелю. Але що зробиш – робота є робота, треба лізти, то буду лізти. Знову ж таки, в якісь складні моменти рятував гумор.
Ви вірите в містику, які доленосні збіги були у вашому житті?
Напевно, більше вірю, ніж ні. Також вірю в долю, фортуну, силу мрії. Я акторство собі намріяв з дитинства, наполегливо до цього йшов: навчався в музичній школі, готувався до вступу в Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого. Вже працюючи актором в Театрі юного глядача на Липках, дуже хотів бути ведучим на телебаченні. І теж намріяв собі таке, в моєму житті стався гумористичний проєкт про тваринок, який успішно виходив сім років. Це ціле маленьке життя.
Потім я дуже хотів потрапити в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка – і ось ми гастролюємо з трупою, з виставою «Конотопська відьма» по світові. Хіба це не містика, коли ти щиро про щось мрієш і отримуєш це?
Про що зараз мрієте?
Щоб швидше закінчилася війна, щоб ми жили в мирній успішній країні. Це головне наразі.
Нагадаємо, у стрічці також знімалися Іван Залуський, Яна Ключник, Ісабель Меркулова, Дмитро Палєєв-Барманський, Наталія Корецька, Остап Ріпка, Дана Кузь, Олекса Городенко, Назар Ян Божик, Федір Смірнов та інші.
- Серіал знято 1+1 Продакшн Originals на замовлення телеканалу 2+2.
- Продюсери: Сергій Кизима, Акім Галімов, Оксана Янко-Коваленко, Олеся Пазенко. Шоуранер: Володимир Москалець.
- Виконавча продюсерка: Ілона Гребенюк.
- Режисер-постановник: Денис Тарасов.
- Оператор-постановник: Андрій Поливаний-Бухтіяров.
- Авторка ідеї: Ганна Юрловська.
- Автори сценарію: Ганна Юрловська, Наталка Волинська, Володимир Москалець.
Дивися серіал «Злі духи» на YouTube каналі 2+2 вже 25 травня о 10:00.
Читай також:
- Мольфар у кадрі й поза ним: актор Олекса Городенко про містику, небезпеку та домовленості з вищими силами під час знімань серіалу «Злі духи»
- «Це було моторошно»: шоуранер «Злих духів» розповів про містику, яка відбувалася під час знімань проєкту
- Містична прем’єра на 2+2: чому варто подивитися серіал «Злі духи»