Це плем'я Хавасупаї, чия назва перекладається як «люди блакитно-зеленої води». Їхня чисельність складає всього близько восьми сотень людей, але їхній приклад є унікальним для всієї Америки. Адже це єдине корінне індіанське плем'я в Сполучених Штатах, яке досі повністю розмовляє власною мовою.
Історія Хавасупаїв — це розповідь про боротьбу та збереження ідентичності. Їхнє ізольоване життя вглибині каньйону стало ключовим фактором.
«Географічна недоступність Великого каньйону і кліматичні умови призводять до того, що вони оберігають цей народ від його асиміляції. Це дозволило їм зберегти свою культуру, звичаї та, найважливіше, мову, майже не контактуючи із зовнішнім світом», - зазначив релігієзнавець Карен Нікіфоров.
Хоча плем'я живе в резервації та займає прадавні землі своїх предків, їхній спосіб життя змінився. Колись орієнтовані на мисливство та землеробство, сьогодні Хавасупаї значною мірою покладаються на доходи від туризму. Вони приймають відвідувачів, але потрапити до них непросто. Лише добре підготовлені туристи можуть здійснити подорож до їхньої віддаленої громади, щоб на власні очі побачити цих людей і усвідомити, кому насправді належить ця земля. Цей туризм дозволяє племені підтримувати себе фінансово, не відмовляючись від своїх традицій.
У 2016 році сталася подія, яка для багатьох стала символом примирення. Американські ветерани, колишні військові, від імені всіх своїх колег минулого звернулися до старійшин індіанських племен із вибаченнями.
«Нам шкода. Ми до ваших послуг і просимо пробачення», — сказали вони.
Це був важливий крок, який засвідчив, що навіть через століття після колонізації, пам'ять про несправедливість залишається живою, а визнання помилок є необхідним для побудови майбутнього.
Більше цікавого про Гранд-Каньйон та штат Юта дивись в проєкті «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також:
- Альпініст відрізав собі руку, щоб вижити: вражаюча історія американця, який потрапив у пастку в каньйоні Юти
- Готує людство до життя на Марсі: де і як функціонує Марсіанська пустельна станція під керівництвом українця?
- Нерозгадані зникнення Гранд-Каньйону: 21-річний студент-геолог наче розчинився у повітрі національного парку США