Скільки українських рекордсменів занесено в книгу рекордів Гіннеса

Загублений світ

Перша книга суто українських рекордів вийшла друком у 2002 році...

У різних країнах щоденно працюють спеціальні комісії, які ретельно перевіряють і фіксують кожен вражаючий рекорд. В Україні цією роботою займаються представники Національного реєстру рекордів. Вони не тільки реєструють рекорди, але й допомагають номінантам правильно підготуватися до їхнього встановлення. Якщо рекорд не відповідає світовим стандартам, спеціалісти підкажуть, що потрібно вдосконалити під час наступної спроби. Національний реєстр рекордів має договір з Книгою рекордів Гіннеса про постійний обмін інформацією. На сьогодні у всесвітньо відомій книзі зареєстровані 56 українських рекордсменів. Проте, щоб отримати бажаний сертифікат, необхідно дотримуватися багатьох правил.

«Коли ми подавали нашу українку з найдовшим волоссям, 235 сантиметрів, на Гіннеса, було також правило, чітко прописане, волосся має бути абсолютно рівним та зволоженим водою. А в неї від природи хвилясте волосся тим паче вона його постійно носить заплетеним у дуже гарну косу. Ви знаєте, ми дуже довго з ним мучились, 5 майстрів-перукарів вирівнювали волосся. Але такі нюанси потрібно знати, заміри відбуваються тільки так, як чітко прописано суддями Книги рекордів Гіннеса», - каже Лана Вєтрова, керівник національного реєстру рекордів України

Ольга Лящук — офіційно найсильніша жінка на планеті, і перша відзначена українка у книзі рекордів Гіннеса за власну міць. Ольга регулярно бере участь у професійних змаганнях з пауерліфтингу та стронгмену. У 2015 році вона встановила незвичайний рекорд: своїми стегнами розчавила три кавуни за 14 секунд. Через три роки вона покращила свій результат вдвічі, впоравшись з цим завданням за 7 секунд. Сама ідея екстравагантного рекорду, каже Оля, народилася спонтанно. Але підготовка до нього тривала пів року. Тренування по 3-4 години щодня, без вихідних.

Зараз Оля є володаркою десятків вітчизняних силових рекордів. Разом із Маргаритою Кучиною і Ганною Васюк, вони зрушили з місця 5 бетоном мішалок, загальною вагою 78 тонн. Дівчина говорить, що зробила це за для того, щоб у світі знали на що здатні українці.

«Прославити Україну, і сказати, що ми в Україні можемо бути сильними, навіть найсильнішими, незалежно від того хто і що про нас кажуть», - стверджує Ольга Лящук, чемпіонка світу з пауерліфтингу.

Скільки українців записані в книгу рекордів Гіннеса? Які рекорди здобула наша нація? Чому правила подолання рекорду такі сурові? Досліджуй незвідане разом з нами та дізнайся більше про нашу сильну націю. Дивись у сюжеті «Загубленого світу» вже зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Читай також:

Скіфи – таємничий та войовничий народ, що здавна населяв українські степи і вважається одними з наших предків.
03072025
Події на світовому ринку знову вплинули на наш гаманець.  
03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...
03072025
Зірки, супутники, астероїди... Наше космічне сусідство постійно підкидає сюрпризи. Іноді ці сюрпризи бувають трохи... бентежними. 
Час розвінчати ці маніпуляції та поглянути на справжню історію Південної Пальміри, яка сягає глибини століть.