Старіння починається через те, що клітини втрачають здатність до регенерації. Однак деякі організми на нашій планеті грають по іншім правилам. І фактично є безсмертними.
Топ неймовірних видів, які здатні завжди лишатися молодими:
- Лобстери. Більшість тварин одразу ж після настання статевої зрілості починають страждати від наслідків старіння, але не лобстери. Вони продовжують рости, не втрачають активності та можливості для розмноження. Були випадки, коли люди виловлювали лобстерів віком понад 100 років. А все через особливий фермент, який допомагає організму відтворювати молоді та здорові клітини. Основна причина смерті лобстерів — вилов людьми.
- Безсмертні медузи. Дорослі представники виду Турітопсіс Нутрікула здатні створювати колонії власних клонів. Після травми, хвороби або коли середовище стає незручним для них, ці маленькі медузи перетворюються в поліп. З нього згодом зʼявляються клони. Ця метаморфоза може бути нескінченною. Вбити таку медузу може лише хижак.
- Карпи Коі. У середньому карпи кої живуть по 50 років. Неймовірно, але життя цим строкатим рибам подовжили люди. Спочатку їх вирощували у Японії у чистих та просторих ставках. Але у 50-х роках 20 сторіччя вони потрапили до Америки і Європи, та стали предметом пристрасного колекціонування. Відомий випадок, коли така риба дожила до 226 років.
- Гігантські сейшельські черепахи. Ці тварини одні із найвідоміших довгожителів. У неволі їх середня довжина життя 150 років. Рекордсменом по віку стала черепаха Адвайта, яка дожила у зоопарку до поважних 256 років. Крім того, цей вид вважається найстарішим на нашій планеті.
- Антарктична губка. Ми можемо тільки позаздрити довголіттю мешканців акваторії Антарктиди. Екстремальний холод, який міг би вбити будь-яку іншу істоту у кілька років подовжив життя місцевих мешканців. Їхній секрет — уповільнений метаболізм. Найстаріші з антарктичних тварин знайдені поблизу української станції 1500 років.
- Колонія дерев Пандо у Юті. Переможцю нашого топу понад 8000 років. І дивовижно те, що це насправді один організм. Дерева у колонії не тільки повʼязані однією кореневою системою, але й генетично однакові. В ідеальних умовах, стверджують вчені, цей організм може жити вічно, нескінченно пророщуючи нові й нові дерева.
Який живий організм найстаріший на Землі? Чи зможе людина колись хоча б трохи наблизитися до такого результату? Досліджуй незвідане разом з нами та дізнайся більше про вічне життя в нашому сюжеті. Дивись відео «Загубленого світу» вже зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Читай також: