Темні та жахливі таємниці радянського психіатричного насильства: злочинний інструмент проти інакодумців

Загублений світ

Московський професор для всіх дисидентів навіть вигадав унікальний діагноз…

«Тільки душевнохворі можуть бути незгодні зі світлими перспективами будівництва комунізму» - так казав перший секретар ЦК КПРС Микита Хрущов. Спершу можна подумати, що це звичайний  вираз, проте насправді в ньому закладена основа боротьби СРСР з інакодумцями. З 50-х років в Радянському Союзі активно використовувався садистський метод покарання незгодних з ідеологією режиму людей – каральна медицина.

Московський професор Андрій Сніжневський для всіх інакодумців вигадав унікальний діагноз, якого не існувало в медицині – «повільноплинна шизофренія». Комісії психіатрів ставила його сотням і тисячам дисидентів по всьому Радянському Союзі.

«Боротьба за правду, думки про реформи, релігійна галюцинація, наполегливість. Все це були симптоми «повільноплинної шизофренії». Треба зауважити, що подібні злочини тривають у росії і зараз. Таке часто використовують» , - розповів нідерландський радянознавець та правозахисник Роберт Ворен.

Лікування у радянській психічній лікарні вважалося в рази страшнішим за ув’язнення та концтабори.  

«По-перше, це відсутність терміну, ти ніколи не знаєш, коли вийдеш на волю – усе залежить від рішення КДБ. По-друге, це - знищення дозами нейролептиків, які давали людині аби зробити з неї мішок сміття. Дехто просто помирав у психлікарні. Також були тортури електрошоковою терапією без анестезії, побиття, насилля. Це просто було пекло на Землі», - згадує Роберт Ворен.

Яка роль у скасуванні такого «лікування» в Радянському Союзі зіграв Захід? Завдяки кому про такі варварськи методи боротьби з демократією в СРСР дізнався увесь світ? Хто такий лікар-психіатр Семен Глузман і чому він важливий для історії трансформації психіатрії від радянської до сучасної?

Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Сучасна наука дедалі сміливіше заявляє: жити довго та повноцінно — не фантастика, а цілком досяжна мета. 
У світі, де більшість із нас мріє про відпочинок на пенсії, деякі люди продовжують дивувати своєю енергією та силою духу. 
18072025
Цього вікенду Україна розділиться на «мокрі» та «сонячні» зони, тож приготуйтеся до різноманітності!
18072025
Літо — це сезон морозива, довгих прогулянок і… боротьби з нестерпною спекою...
18072025
Час забути про дедлайни та зануритися у світ пригод.