Українські захисники стали першими, хто випробував на собі технології майбутнього. Аналітики прогнозують, що на нас чекає бум технологій біонічного протезування. Українські стартапери пішли ще далі – вони створили кіберпротез зі штучним інтелектом.
«Основною метою було зробити якісний український продукт, в рази дешевший за закордонні аналоги і який можна обслуговувати тут», - розповів архітектор, розробник дизайну протеза зі штучним інтелектом Дмитро Аранчій.
Функціональні протези перестали бути схожими на людські руки й ноги. Вони підкреслено інакші: сучасні, технологізовані, такі, що дають людині більше можливостей.
«Виявилось, що технології на заході застарілі по відношенню до тих можливостей, які зараз дає кібернетизація. І тому такі стартапи будуть випереджати і давати можливість саме українським лікарям отримати більше можливостей адаптувати поранених до нормального життя», - каже доктор економічних наук, засновник Центру економічного відновлення України Андрій Длігач.
За точність рухів біонічних кінцівок відповідає штучний інтелект. Він запам'ятовує всі предмети, які використовує людина. Наприклад, з якою силою потрібно взяти куряче яйце, аби його не розчавити, склянку води або крихітну ягоду.
«Завжди найскладніше – це правильний дотик чи правильна сила стискання відповідних пальців при стисканні певного маленького предмету. Були розроблені унікальні технології, в тому числі штучний інтелект, який вчиться хапати та розробляє під ті чи інші предмети, під ту чи іншу вагу», - додає Аранчій.
Українські стартапи відкривають нові горизонти в медицині та протезуванні, доводячи, що вітчизняні технології можуть бути конкурентоспроможними та інноваційними на світовому рівні.
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: