На передовій, де кожен день несе в собі смертельну небезпеку, особливо важливо зберегти людськість. Саме тут, на передовій, театр стає не просто розвагою, а справжньою терапією.
Валерій Дзех, колишній режисер Харківського театру Маріонеток, а нині учасник культурного десанту, розповідає неймовірні історії про те, як ляльки змінюють життя захисників.
«Коли командир дізнався про мою професію, наказав негайно мобілізувати всіх ляльок», – жартує Валерій.
Але цей жарт має під собою глибокий сенс. Адже на фронті, де кожен день життя висить на волосині, важливо зберегти в душі хоч крихту світла.
«Щойно я розпочинаю лялькове дійство, як суворі захисники змінюються на очах, – ділиться своїми спостереженнями Валерій. – Це хатинка, де п’ять людей – це посадка, де 20 людей – це полігон, де 500 людей – неважливо, вони дивляться і не можуть відірвати своїх очей. Просто якась магія відбувається. Люди з неймовірно важкими станами через 5 секунд, 10-15 секунд ці інструменти виводять їх на емоції щирі, світлі, і ці емоції перемагають».
Один з бійців, після вистави, підійшов до Валерія і, витягнувши з кишені гранату, сказав: «Забирай, це тобі». І сам при цьому плакав.
«Я кажу: «Навіщо ти віддаєш мені гранату, вона тобі не потрібна?». Він каже: «Та ні, розумієш, я хотів нею себе підірвати, але тепер не буду цього робити», - розповів Валерій.
Ця історія – лише один з багатьох прикладів того, як театр може змінювати життя людей. Більше таких історій дивись у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Не пропусти! Щопонеділка одразу ДВА нових випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє. Дивись прем’єри о 15:10 та 16:15 на телеканалі 2+2!
Дивись також: