На думку фахівців, цивільні кораблі росії можуть нести військову загрозу. Зокрема, капітан 1-го рангу Євген Лупаков впевнений, що всі радянські та російські цивільні судна мають приховані військові завдання.
«На кожному цивільному кораблі обов'язково є співробітник ФСБ», - каже Євген Лупаков.
Таким чином, навіть ті судна, які зовні виглядають цивільними, можуть виконувати важливі шпигунські місії. Росія не обмежується окремими кораблями — дослідник спецслужб Володимир Цибулькін наголошує, що в Сєвєродвінську та Мурманську є центри, які підтримують цю діяльність. За його словами, кількість таких кораблів вимірюється сотнями.
На додаток, керівник контррозвідки Данії Андрес Хенріксен заявив, що росія активно готується до війни:
«У разі конфлікту із Заходом, вони готові і знають, куди втрутитися, якщо хочуть паралізувати данське суспільство».
Тактика путіна з використання цивільних суден для розвідувальних операцій вже демонструвалася під час підготовки до захоплення Азовського та Чорного морів.
«Їх називали «гідрографічні», хоча вони виконували функцію якраз розвідувальну, – розповів завідувач Центрального військово-морського музею України Сергій Воронов. – В чорноморському флоті лідер серед них – судно «Селігер». На його борту були гідролокатори бокового обзору, які могли працювати на великих глибинах, телекеровані підводні апарати і навіть одномісний підводний апарат»
Ці «цивільні» судна насправді можуть перетворитися на військові інструменти, особливо в умовах ескалації напруженості між росією та країнами НАТО. Така підступна тактика дозволяє путіну розширити вплив у морських акваторіях, що мають стратегічне значення.
Більше подробиць про це дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: