Таємна змова американських мільярдерів: чому насправді заборонили використання конопель?

Загублений світ

У середині 20-го століття в США почалася велика антикомпанія…

Коноплі до 20 століття були основою багатьох товарів в різних країнах світу. В Україні з них робили одяг, олію та навіть будматеріали. В Америці з них шили джинси, виготовляли прапори, навіть перші долари та Декларація незалежності США була надрукована на конопляному папері.

«Коноплі – це цінніший продукт. Всі напрямки, які є сьогодні є в нашому житті, всюди, використовується даний продукт», - розповів завідувач відділу інженерно-технічних досліджень Інституту луб’яних культур Сергій Коропченко.

Проте в середині 20-го століття в Америці несподівано проти цієї культури почалася велика антикомпанія, під керівництвом Гаррі Анслінгер, який згодом очолив новостворене Бюро боротьби з наркотиками, та засновника жовтої преси, медіамагната Рендольфа Герста.

Анслінгер був переконаний, що коноплі – це секретна зброя комуністів, які нібито прагнули зробити американців залежними від марихуани та звести їх з розуму. Для просування своїх поглядів він навіть замовив пропагандистський фільм, який демонізував коноплі.

Що ж зацікавило в цій ідеї Герста? Річ у тім, що його інтереси були пов’язані з виробництвом паперу з деревини, але папір із конопель був дешевшим і міцнішим. Щоб усунути конкурента, Герст вклав чималі гроші у антиконопляну кампанію через свої газети. Його зусилля підтримали інші впливові бізнесмени, зокрема Джон Рокфеллер, який володів нафтовим бізнесом і мав інтереси у хімічній промисловості.

Преса під керівництвом Герста поширювала страхітливі історії про коноплі, а Конгрес США, піддавшись цій паніці, зрештою оголосив коноплі поза законом.

Конопляне виробництво було одним із ключових для північних регіонів України: Житомирщини, Рівненщини, Київщини, Чернігівщини та Сумщини. Через заборону використання конопель, яку підтримали 73 країни світу, збанкрутував найбільшим в країні Житомирський льонокомбінат. Проте українці знайшли можливість легального вирощування та використання цієї культури.

Як – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Новини

Всі новини
Риби в зоні відчуження можуть досягати трьох метрів у довжину…
Україна активно розвиває програми підтримки для ветеранів…
На стінах деяких будинків досі є загадкові символи, схожі на пентаграми…
Це сталося в регіоні, де раніше вже зникло кілька десятків супутників…
Дивитись більше