Спальні, школи, майстерні та власний культурний центр: у підземці Харкова створили міні-містечко

Загублений світ

Місто-герой Харків знаходиться усього у 50-ти кілометрах від російського кордону…

На початку повномасштабного вторгнення росія вже вважала Харків своїм, бо була впевнена, що візьме його одразу, проте захисники міста дали гідну відсіч і вигнали окупантів. Тоді росія почала ракетний терор Харкова.

За перші місяці великої війни терористична армія рф постійними обстрілами зруйнували та пошкодила 35% будинків мегаполісу, переважно багатоповерхівки. Тому харків’яни були вимушені буквально жити у метро.

Там вони створили справжнє підземне місто із спальнями, школами, майстернями та власним культурним центром. Кожна станція стала міні-поселенням з черговими та відповідальними за прибирання, воду та їжу.

«Регулярно мились вагони, у вбиральнях була чистота. Усі разом стежили за некерованою юрбою дітей. Приділяли малечі особливу увагу, і аби відволікти їх від війни, проводили розваги та майтер-класи. За кожною станцією була закріплена школа», - розповідають харків’яни.

Під землею харків’яни навчилися жити далі: одружувалися, співали разом з відомими артистами, які приїздили підтримувати їх.

Не пропусти, з 6 лютого, щопонеділка, о 17:00 на 2+2 виходитимуть прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

13072025
Уявіть, що ви заходите до лікаря, вигадуєте один-єдиний симптом — і вас одразу госпіталізують до психіатричної лікарні...
Усі ми знаємо штаб-квартиру ООН як невід'ємну частину пейзажу Нью-Йорка. Але чи замислювалися ви колись, чому саме це місто стало домом для найважливішої міжнародної організації світу?
12072025
Археологи зробили неймовірне відкриття, яке сколихнуло світ історії та мисливців за скарбами.
Вони не схожі на величезні військові субмарини, які ми звикли бачити у фільмах. 
12072025
Уявіть: не безкінечне розширення, не повільне згасання зірок у холодному космосі, а грандіозне стиснення у зворотному напрямку — аж до тієї самої точки, з якої усе почалося...
Історія, що вражає своїм зухвальством та абсурдністю, розгортається навколо першого в історії України пірата.