Смертоносна сила океану

Загублений світ

Чорні діри та мертві зони, які вбивають все живе за лічені секунди. Яка ще небезпека криється у водах Світового океану?

Нову гігантську «мертву зону» знайшли в Індійському океані. Там на глибині до 400 метрів взагалі немає кисню, а отже, немає нічого живого.

Хто винен у цьому? В першу чергу, люди. Відходи людської діяльності, які потрапляють до Світового океану, багаті на азот, фосфор та нітрати, є ідеальним поживним середовищем для фітопланктону. Той, у свою чергу, приваблює риб та зоопланктон. Усі учасники такого ланцюга виробляють відходи, які осідають на дно – саме у цих відходах й виникають бактерії, що споживають велику кількість кисню. А отже, запаси кисню у воді вичерпуються.

"В процесі гниття цих водоростей весь кисень іде на гниття, вода стає безкисневою. Від цього риба задихається та помирає", ─ пояснюють вчені.

Досліджуючи мертві зони, вчені помітили, що вітри змішують шари води, вода відновлюється та знову насичується киснем – планета намагається зцілити океан самотужки. Але природа не всесильна, тому прогнози невтішні. Океан виробляє майже половину усього кисню на планеті.

Що станеться, коли кисню у його водах більше не залишиться?

13072025
Справжнє інопланетне вторгнення? Ні, це всього лише рідкісне атмосферне явище, спіймане в об'єктив з орбіти.
13072025
Уявіть, що ви заходите до лікаря, вигадуєте один-єдиний симптом — і вас одразу госпіталізують до психіатричної лікарні...
Усі ми знаємо штаб-квартиру ООН як невід'ємну частину пейзажу Нью-Йорка. Але чи замислювалися ви колись, чому саме це місто стало домом для найважливішої міжнародної організації світу?
12072025
Археологи зробили неймовірне відкриття, яке сколихнуло світ історії та мисливців за скарбами.
Вони не схожі на величезні військові субмарини, які ми звикли бачити у фільмах.