Урагани по-американськи: коли стихія стає сильнішою за державу

Загублений світ

Америка — країна передових технологій, сталевих хмарочосів і бездоганної інфраструктури...

Але навіть вона безсила, коли океан втрачає спокій. Шторми та урагани, що накривають США, змушують мільйони людей залишати домівки, а рятувальників — працювати без сну. І з кожним роком масштаби катастроф зростають. Чи можна підготуватися до стихії, яка не має меж?

Колись американцям радили просто сховатися якомога далі від води, взяти з собою теплий одяг та харчі й перечекати негоду. Сьогодні це правило вже не працює. Бо вода не просто прибуває — вона ламає, змітає, захоплює. А шторми більше не попереджають — вони атакують.

Ураган Флоренс, що вдарив по Північній Кароліні у 2018 році, став справжнім символом нової епохи буревіїв. 

Мішель, одна з так званих «мисливців на шторми», спеціально проїхала понад 500 кілометрів, аби побачити стихію на власні очі: «Це нагадує, наскільки сильною буває природа, і нічого люди з цим не зроблять. Дуже цікаво дивитися, як з наслідками шторму намагаються справлятися», — поділилася вона.

Попри евакуацію мільйона мешканців, не всі наважуються залишити рідні стіни. Для тих, хто залишається, готують штаби — по 300 фахівців кожен, які розміщуються по всьому узбережжю. Їхня задача — координувати дії місцевих і захищати їх від водяної навали.

Та коли стихія справді приходить, навіть найкращі розрахунки розсипаються. 

Губернатор Північної Кароліни Рой Купер попереджав: «Хвилі будуть по 4 метри заввишки. Це висота двоповерхового будинку. Потужний вітер і безперервна злива триватимуть кілька днів».

І він не перебільшував. Ураган Флоренс накрив десятки міст, затопив вулиці, вирвав дерева з корінням, знищив дахи. Його видно було навіть із космосу. Це не був просто дощ — це була стихійна атака планетарного масштабу.

У США звикли контролювати все — від бюджету до космосу. Але є речі, над якими людина не має влади. Природа — серед них. І коли океан вирішує «заговорити», краще його слухати.

Що спричиняє такі потужні шторми саме в США? Чи зможе людство зупинити природну лють, чи хоча б підготуватись до неї? Які урагани стануть наступними та чи можна передбачити їхній маршрут? Про все це ти можеш дізнатися у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз.

Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!

Читай також:

03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...
03072025
Зірки, супутники, астероїди... Наше космічне сусідство постійно підкидає сюрпризи. Іноді ці сюрпризи бувають трохи... бентежними. 
Час розвінчати ці маніпуляції та поглянути на справжню історію Південної Пальміри, яка сягає глибини століть.
Для багатьох українців Холодний Яр – легенда, оповита духом нескореності та героїзму. 
Нещодавні відкриття американських науковців змушують нас переглянути усталені уявлення про давні цивілізації. 
02072025
В Україні посилили відповідальність за керування транспортом без відповідної категорії водійського посвідчення.