Сенсаційне відкриття: Софійський собор старший на чверть століття, ніж вважалося донедавна

Загублений світ

Храм було закладено ще за князя Володимира…

Софійський собор – найдавніша споруда Києва та один із головних символів державності. Цей храм пам'ятає всіх великих князів, починаючи з 11 століття. Донедавна вважалося, що собор був збудований Ярославом Мудрим. Але фахівці національного заповідника «Софія Київська» зробили сенсаційне відкриття. Виявилось, що храм було закладено на чверть століття раніше, ще за князя Володимира. Тобто рік заснування Софії Київської – 1011 рік.

«Структура будівельних розчинів ідентична розчинам Десятинної церкви, яка будувалась точно за Володимира. Ми це знаємо, це зафіксував літопис. Дуже близькі стилістично й самі фрески святинь. Також ті фрески, що збереглися в уламках з Десятинної церкви і ті, які в Софії, підписали одні художники», – розповів заступник директора заповідника «Софія Київська» В’ячеслав Корнієнко.

Але також археологи знайшли й інші цікаві моменти з історії зведення Софійського собору. Наприклад, вчені просто під стінами Софії знайшли людські рештки. Виявилося, що храм, як і всі довколишні квартали, був побудований на дохристиянських могильниках.

Більше про це дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

21052025
Уявіть собі: старовинні мапи зоряного неба, створені тисячі років тому, які допомагають нам зрозуміти, як наші предки бачили космос.
20052025
Весна – це час пробудження природи, а для рибалок – період активного кльовуєє
20052025
Епоха вікінгів завжди захоплювала уяву, асоціюючись з безстрашними воїнами та грандіозними походами. 
Уявіть собі — ви вирушаєте в експедицію на пошуки старого корабля, а натомість знаходите… щось, що більше нагадує прибульців зі «Зоряних війн»…
Вольфганг Бельтраккі – це ім'я, яке змушує тремтіти колекціонерів, мистецтвознавців та власників галерей по всьому світу.