Що відчуває альпініст, піднімаючись на Еверест, і в яких місцях на горі не можна нікому допомагати

Загублений світ

Кисню тут втричі менше, ніж на рівнині…

Чим вище по схилу, тим нестерпнішими стають умови. Палаюче сонце раптово змінюється хуртовиною і це за температури -60 градусів. Кисню тут втричі менше, ніж на рівнині, тож організм втрачає сили без можливості відновитися.

Остання зупинка перед вершиною – штормовий табір. Тут, на висоті майже 8 тис.м. повітря настільки розріджене, що майже не придатне для дихання.

«Це був головний біль, слабкість і цілковита нездатність заснути вночі», - розповів альпініст Дмитро Семеренко.

Штурм останнього і найнебезпечнішого відрізку до вершини стартує у темряві. Для альпіністів це той момент, якого вони чекають роками.

«На висоті 8 тис м ти постійно думаєш: «Це той день, це той час, якого ти так довго чекав. Зараз ти можливо туди зійдеш, а може й ні», - згадує альпініст.

Вище за штурмовий табір лежить зона смерті, густо всіяна тілами тих, хто вже ніколи не повернеться з експедиції. Сходити зі стежки заборонено. Без страхувального тросу можна запросто провалитися у тріщину чи злетіти у провалля. Вийти туди без кисневого балону та важкого спорядження означає смерть. Незважаючи на постійний потік сходжувачів, на допомогу тут можна не сподіватися. Високогірна етика говорить: знесиленого альпініста можна залишити, де впав.

Більше про вражаючу силу підкорювачів найвищих вершин світу та реальні історії альпіністів – дивися у сюжеті програми «Загублений світ».

Дивися також:

Тисячолітня історія України тісно переплітається з долями європейських країн.
Росія завжди прагнула привласнити собі українську історію, але часом Україні вдавалося хитрістю відстояти своє. 
Коли ми занурюємося в давні часи, стає зрозуміло, наскільки великою та впливовою була цивілізація скіфів, і яку роль вона відіграла у формуванні сучасної України.
01072025
Вчені зробили сенсаційне відкриття, яке змушує переписати підручники з історії.
01072025
На глибині 600 метрів під Карибським морем лежить корабель, навантажений золотими монетами, сріблом та смарагдами...
01072025
Федерація стронгмену України спільно з Міністерством у справах ветеранів України та Коростенською міською радою провела V етап Всеукраїнського турніру для ветеранів війни «Сильні України».