Що приховують глибини Дніпра: особливості українського дайвінгу

Загублений світ

Найнеймовірніші міські легенди виявляються реальністю…

Дайвінг в українському Дніпрі – це не лише захоплююча подорож, але і важке випробування для людини. Про це розповідає легенда української підводної археології Юрій Батаєв: «У Дніпрі, починаючи з десятиметрової глибини, цілорічно не проникає сонце і цілковита темрява. Тож будь-які занурення можна вважати нічними, бо використовується штучне освітлення. А необачний рух ластою може взагалі призвести до втрати видимості. Це інший – ексклюзивний – вид дайвінгу, але надзвичайно екстремальний та цікавий».

Першою знахідкою Юрія був міст з потягом, повним боєприпасів. Сто років тому його підірвав Нестор Махно під час відступу. Підірвана переправа у Запоріжжі була міською легендою. Ніхто не знав, де саме знаходиться міст. Аби дістатись його залишків довелося пірнути майже на 60 метрів.

Юрій каже, що найнеймовірніші міські легенди виявляються реальністю, коли пірнаєш на кількадесят метрів. Скільки на рахунку дайвера-археолога знайдених унікальних артефактів? Що потрібно, аби займатися підводною археологіє у Дніпрі? Про це – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Дивись також:

Не пропусти програму «Загублений світ» в ефірі телеканалу 2+2 з понеділка по четвер, о 16:50!

Здавалося б, козацтво — явище суто українське, і ми все про них знаємо. Але це лише на перший погляд. 
10072025
Протягом тисячоліть він був прихований, його рядки загубилися у фрагментах глиняних табличок. Але тепер, завдяки передовим технологіям, людство знову може почути голос стародавнього Вавилону. 
У кіно пірати — це переважно романтизовані авантюристи з пов'язками на оці та дерев'яними ногами, що шукають скарби.
Хто з нас у дитинстві не мріяв про морські пригоди, скрині зі скарбами та життя, сповнене небезпек і романтики? 
10072025
Як добрі хлопці стали монстрами за тиждень...
10072025
У світі ветеринарії сталася подія, яка ввійде в підручники історії.