Упродовж десятиліть після розпаду Радянського Союзу москва вперто заперечувала Голодомор в Україні. Вона докладала значних зусиль, аби світ не визнавав цю трагедію геноцидом українського народу. Але чи могла цинічна політика росії бути підготовкою до нового Голодомору, цього разу планетарного масштабу?
Андрій Когут, директор галузевого держархіву СБУ та учасник громадського комітету з вшанування пам'яті жертв Голодомору, дослідив тисячі розсекречених документів радянських спецслужб про штучний голод в Україні:
«Що зробили більшовики у 1921-1923 роках? Вони фактично намагалися за рахунок вивозу збіжжя і продовольства з України рятувати центральну росію та поволжжя. Це показало більшовикам, що їжу можна використовувати як зброю. І це вже було в повній мірі реалізовано під час Голодомору 1932-1933 років».
Наприкінці 1920-х Радянська імперія оголосила політику індустріалізації. Гроші на неї вирішили викачати з українських хліборобів.
«Ідея була в тому, щоб за рахунок села, за рахунок людських життів, профінансувати створення військових заводів, розбудувати армію та важку індустрію. Таким чином, Радянський Союз міг би далі імплементувати політику класової революції у всьому світі», - каже Андрій Когут.
Заможних селян оголосили куркулями. Їхнє майно примусово вилучали, а самих людей заганяли у колгоспи, де тримали в трудовому рабстві. Проте віддавати своє майно, чесно зароблене потом і кров'ю, українці не збиралися. По всій країні вибухнуло близько п’яти тисяч антирадянських повстань.
«Сталін і інші вожді російського комунізму ставили питання дуже гостро – або ми, або вони, тобто селяни. І відповідно, ця війна проти селянства велася голодом як зброєю», - розповів Андрій Когут.
Більше подробиць – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: