Якими б наполегливими не були тренування дайверів, генетично нам ніколи не надолужити фору мільйони років еволюції, котру мають морські ссавці. Однак людство не здається і у секретних лабораторіях провідних країн активно працюють над методом рідинного дихання.
Поки що ця здатність досліджена дуже мало. Легені заповнюють рідиною на основі замінника плазми крові – перфторану. Такий «коктейль» має забезпечити дихання організму без жодної газової суміші.
Утім, метод залишається глибоко експериментальним. А деякі спеціалісти взагалі вважають його безперспективним, а у США застосування перфторану офіційно заборонено через його потенційну шкідливість для здоров'я людей і негативний вплив на навколишнє середовище.
Деякі дослідження показали, що перфторан може бути токсичним і має негативний вплив на здоров'я людей. Він може накопичуватися в організмі і пов'язаний з ризиком розвитку різних захворювань, включаючи рак, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, репродуктивні порушення та інші.
Перфторан є стійким до розкладання в природі і може існувати протягом довгого часу. Це означає, що він може накопичуватися в воді, ґрунті, рослинах і тваринах, утворюючи потенційну загрозу для екосистем і водних ресурсів.
Проте, на планеті є люди, яким непотрібен не те, що перфторан, а й навіть кисневий балон аби пірнати на глибину і затримувати дихання на 10 хвилин. Хто вони – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ» щодня на 2+2.
Дивись також: