Революція в артилерії: українські програмісти створили секретну зброю, яка підвищила точність у 50 разів

Загублений світ

Її назвали «ГІС Артою»…

У 2014 році, коли росія вперше напала на Україну і почалася АТО, виявилося, що українська артилерія у 21 столітті досі вручну розраховує координати цілі за допомогою радянських лінійок та карт 80х років. Хоча армії провідних країн НАТО вже давно використовували для цього автоматизовані системи. У нас такої системи не було, але її в рекордні терміни створили українські програмісти і назвали «ГІС Артою».

«Ми починали свій шлях саме як артилерійський балістичний калькулятор, який дозволяв використовувати від 60-мм до «Торнадо». Офіцер отримує не координати цілі, а безпосередньо значення, які йому треба встановити на прицільних засобах конкретної системи», - розповів один із команди розробників «ГІС Арта» Сергій, який приховує своє обличчя, аби ворог не зміг його впізнати, адже створена його командою система допомогла знищити десятки тисяч окупантів.

Згідно з радянськими нормативами для знищення цілі, розташованої за 15 км, артилерист міг витратити до 250 снарядів, однак завдяки «ГІС Арті» українські гармаші влучали в таку ціль з 5 пострілу.

«Ефективність застосування артилерійського комплексу підвищилася у 50 разів. Від мінометів, до важкої артилерії, реактивних систем залпового вогню і так далі», - каже Сергій.

Сьогодні ж роботу системи забезпечують близько пів тисячі портативних серверів, які розташовані по всьому фронту. Це супер-захищенні ноутбуки, які здатні витримати надскладні умови експлуатації в умовах бойових дій.

Більш детально про роботу цієї системи, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

У 2019 році на Кропивниччині, під час розкопок одного з найдавніших скіфських курганів – так званої Литої могили, команда скіфолога Юрія Болтрика зробила відкриття, що змусило дослідників затамувати подих. 
07072025
У 1997 році підводні мікрофони ВМС США зафіксували щось незвичне...
07072025
Спека може змусити нас мріяти про кондиціонер навіть дорогою до магазину...
07072025
Це сталося під час риболовлі на легендарній іспанській річці Ебро. 
07072025
На нас чекають як палюча спека, так і довгоочікувані дощі.