Підрив легендарної ДніпроГЕС у 41-му: навіщо радянська влада вбила понад 150 тисяч своїх громадян?

Загублений світ

Дослідники з’ясували, що заявлена владою тактика «випаленої землі» тут ні до чого…

Згідно сучасних даних, застосовуючи тактику «випаленої землі», радянські спецслужби знищили навіть легендарний ДніпроГЕС – споруду, яку в СРСР офіційно називали символом сталінської індустріалізації. Проте, як виявилося, це – відверта брехня!

Тактика «випаленої землі» застосовувалася аби не залишити ворогу важливих об’єктів. ДніпроГЕС було підірвано 18 серпня 1941 року червоноармійцями, але вже через декілька місяців німці відновили її роботу. То який був сенс підривати греблю? Насправді таким чином радянські війська намагалися зупинити частину вермахту, яка наступала. Вони розраховували, що хвиля води від вибуху змиє німецьку переправу. Так і сталося, але…

За підрахунками багатьох дослідників утворився 30-метровий, смертоносний водяний цунамі, що рухався зі швидкістю 20 м/с.

«Оцей потік хлинув і затопив величезні території. У той час там була маса народу», - розповів історик Валерій Мороко.  

Під час цієї катастрофи німців загинуло лише 1 500, а от солдатів СРСР, які у цей час відступали і навіть не здогадувалися про руйнацію дамби, лише за приблизними підрахункам померло 150 тисяч осіб.

Крім того, жахливий потік затопив декілька десятків сіл у Хортицьких плавнях. Люди, будинки, худоба – все це пішло під воду. Нижче за течією Дніпра, саме у цей час перебували десятки тисяч біженців, а це, переважно жінки та діти. Багатьох із них страшний потом поховав заживо.

Подробиці – у відео:

Loading...

Читайте також:

Знахідки вченого та його смерть за загадкових обставин залишають багато нерозгаданих таємниць.
Є свідчення, що на зазначений ритуал наважився колишній козак-пластун Михайло Неліпа
Уяви собі: маленьке містечко, холодний грудень, кілька чоловіків у вагоні посеред тиші — а на кону не просто переговори, а майбутнє цілої держави...
10042025
Турнір пройде 12 квітня з 11:30 до 19:00 в м. Івано-Франківську…